Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Gdzieś musimy móc wyzwolić nasze potrzeby – czemu nie przy pomocy gier komputerowych?

Mężczyźni mają najróżniejsze hobby, ale nie ma wątpliwości, że jednym z częściej wybieranych są gry. Mogą być to gry zarazem planszowe, jak i aktualnie dużo bardziej popularne gry komputerowe. Gry komputerowe umożliwiają oderwanie się od istniejącej rzeczywistości. Przenosimy się za ich sprawą w całkiem inny świat, który kusi swoją atrakcyjnością, bowiem w niczym nie przypomina świata realnego. Tam wszystko jest możliwe: można latać, mamy najróżniejsze moce, możemy osiągać to, co chcemy. Rzecz jasna, w zależności od tego, jakie mamy w danym momencie pragnienia, takie wybieramy gry.

bohater gry komputerowej
Napisał: brett jordan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ci, którzy muszą poczuć adrenalinę włączą sobie gry bitewne, czy wyścigowe. Ci, którzy potrzebują wyciszenia, wybiorą, gry za pomocą jakich mogą się odprężyć. Jednym słowem, przenosząc się w wirtualny świat, możemy chociaż w ten sposób urzeczywistniać swoje skrywane głęboko potrzeby, czy raczej czuć emocje, które chcemy mocno odczuwać. Z reguły do tego niezbędne są odpowiednie bodźce, które będą należycie pobudzać nasz mózg i wyswobadzać konkretne reakcje. Gry stanowią pod tym względem bardzo dobre rozwiązanie.Jednocześnie gry pozwalają się wykazać. To jest bardzo często podstawowa kwestia, którą bierzemy pod uwagę sięgając po tego rodzaju rozrywkę. Weźmy za przykład stronghold kingdoms. Jest to gra strategiczna, gdzie trzeba wykazać się umiejętnością planowania, ale też pomysłowością, czy dyplomacją - recencja Stronghold Kingdoms. Taka gra może równocześnie uczyć się szlifowania tych umiejętności, jeżeli są one w naszym wypadku niewystarczające. To naprawdę idealne rozwiązanie, jakie pozwala kształtować naszą osobowość, czy charakter.

Gdzieś musimy uczyć się poszczególnych zachowań, gdzieś powinniśmy mieć możliwość wykazania się pewnymi umiejętnościami, gdzieś powinniśmy móc uwolnić to, co w nas tkwi – może najlepiej zrobić to z udziałem gier komputerowych? Jeżeli rzeczywiście nam to coś daje, jeśli mamy z tego same korzyści, to nie rezygnujmy. Pamiętajmy jednakże, aby jakkolwiek nie przesadzać. Utrzymanie równowagi i złotego środka to podstawa, aby w którymś momencie się nie pogubić i nie pogrążyć, żeby w pewnym momencie nie żyć jedynie w wirtualnym świecie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-30 16:47:50
Tagi: gry, reakcje