Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Na jakich rzeczach się skupić wybierając obiektyw? Na jakiego typu parametry zwrócić uwagę?

Osoby, jakie właśnie zaczynają swoją przygodę z fotografią z pewnością głowią się, jaki obiektyw kupić. Na jakie kwestie zwracać uwagę w czasie kupowania obiektywu?


obiektyw
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Trzeba zwracać uwagę na to, iż są dwa podstawowe rodzaje obiektywów. Pierwsze to stałoogniskowe. Nie można podczas ich używania, przybliżać jak też oddalać, tego, co chcemy uchwycić. Jeśli będzie taka potrzeba, to nieuniknione jest przybliżenie się lub też odejście kawałek do tyłu od takiego obiektu. Te drugie obiektywy natomiast to zmiennoogniskowe, nazywa się je zoomami. Posiadają one różne możliwości, jak chodzi o szerokość kadru. Pomimo tego, że stałki są trochę bardziej skomplikowane, jeżeli chodzi o obsługę, to profesjonaliści je chętnie kupują, bo jakość zdjęcia jest lepsza niż w przypadku zooma. Jednak z drugiej strony, jak jesteśmy amatorami, to lepsze będą zoomy. Są one łatwiejsze do obsługi.

Kupując obiektyw, trzeba wiedzieć, że nie każdy typ będzie odpowiedni do naszego aparatu. Z tego względu jeśli chcemy kupić bardzo popularny obiektyw Sigma 50/1.4, sprawdźmy koniecznie czy da się go przymocować do aparatu - zasięgnij porady na http://sigma-sklep.pl. Z reguły jest także tak, że każdy z wytwórców robi swój własny typ mocowań. Dobrze będzie sprawdzić jak jest w naszym przypadku. Istnieją również obiektywy zwane uniwersalnymi, jakie będą pasowały do kilku typów aparatów. Dużą pomocą jest tu adapter. Jednak musimy uważać, gdyż może się okazać, że po próbie podłączenia obiektyw Sigma 50/1.4 nie będzie miał możliwości ustawienia przysłony czy też niedostępna będzie stabilizacja. Wyjściem w takiej sytuacji może być użycie adaptera z obiektywami, które pozwalają na samodzielne ustawianie takich parametrów.


Ważną rzeczą, na którą trzeba zwracać uwagę jest jasność obiektywu. Dlatego chcąc kupić Sigma s 150-600 sprawdzić należy wartość przysłony. W skrócie jest w ten sposób, iż im bardziej jasny obiekty, tym jest on lepszy - dobrze zajrzeć na tą stronę. Kupując obiektywy o zmiennej ogniskowej należy sprawdzić czy wartość przysłony jest zmienna, czy jej wartość się nie zmienia. Jeśli jest zmienna, to może okazać się, że podczas przybliżania obrazu będzie on dość słabej jakości. Nie zapomnijmy o ogniskowej. Im ma ona mniejszą wartość, tym obraz, jaki uzyskujemy jest szerszy. Dlatego pomyśleć trzeba, jaki obiektyw jest nam potrzebny. Kiedy potrzebujemy telezoomu, to Sigma s 150-600 okaże się dobrym wyborem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-08 16:34:40
Tagi: czas, moc, pomoc, jakość, typ