Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Z jakich powodów uchwyty samochodowe do telefonów są tak praktycznym rozwiązaniem, kilka porad jak je wybierać.

Wprawdzie przepisy nie pozwalają na dzwonienie z komórek podczas jazdy, jeżeli nie będzie się to odbywać za pomocą zestawu głośnomówiącego, ale pozwalają na wykorzystywanie ich na przykład jako nawigację.

Nowoczesne smartfony mają taką możliwość, i spora grupa kierowców z niej chętnie korzysta. Jednak chcąc zagwarantować sobie przy tym należytą wygodę i bezpieczeństwo, to należy zakupić odpowiedni uchwyt samochodowy smartfon - http://www.cyfrowe.pl/smartfony-tablety/iottie-uchwyt-samochodowy-iottie-easy-flex-3-smartfon-do-5-cali.html. Gadżet taki nie jest wcale drogi, bo już za pięćdziesiąt można kupić całkiem dobry model, ale za to bardzo wygodny i praktyczny. Wkładając aparat do takiego uchwytu można z niego korzystać bez konieczności trzymania urządzenia w ręce i skupiać się na jeździe, a nie niebezpiecznym spoglądaniu w dół. Uchwyty przymocowane powinny być na takiej wysokości, żeby kierujący mógł bez tracenia kontaktu wzrokowego z ulicą spoglądać na ekran. Dlatego też należy wybrać taki rodzaj uchwytu, jaki będzie można zamontować w odpowiednim miejscu.Biały telefon w dłoni
Napisał: Kārlis Dambrāns
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak się okazuje, samochodowy uchwyt iottie do telefonu sprzedawane są w takiej ilości odmian i wersji, że ich zakup wcale taki łatwy nie będzie. Przede wszystkim trzeba je dobierać do danego rodzaju smartfona, jaki się użytkuje. Część uchwytów jest dedykowana jedynie do jednego modelu, więc zmieniając urządzenie będzie trzeba także zmienić uchwyt. Inną grupę będą stanowić uniwersalne uchwyty, pasujące na urządzenia w określonym przedziale wielkości. Takie rozwiązanie jest znacznie praktyczniejsze, bo w razie zmiany smartfona uchwyt zostanie, tak samo sprawdzać się będzie, jeżeli samochodem jeżdżą różne osoby. Niezwykle ważny przy wyborze będzie także sposób montażu. Aktualnie ogromnie popularne są uchwyty mające przyssawkę na szybę, które będą pozwalać na precyzyjne dopasowanie ich położenia. Ważne będzie przy tym, aby uchwyt umieścić w takim miejscu, aby było można na aparat wygodnie patrzeć www.cyfrowe.pl/, a jednocześnie żeby nie zasłaniał drogi. W tym celu ważna jest również długość uchwytu, tu już należy je dopasowywać pod kątem swojego auta.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-23 02:06:36
Tagi: model, ręce, położenie