Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Jaka folia dla twojego urządzenia będzie idealna?

Panuje przekonanie, że w rzeczywistości każda folia jest inna. Czy to prawda? Oto najczęściej wybierane rodzaje folii na ekran.


Tego typu akcesoria na komórkę, typu folia są w rzeczywistości niezbędne. Jeżeli codziennie nosisz własny telefon w kieszeni, jego ekran narażony jest na zniszczenia i porysowanie.
akcesoria na komórkę
Napisał: Microsoft
Na podstawie: Microsoft
Aby temu zapobiec, należałoby zaopatrzyć się w tego typu akcesoria jak folia na telefon czy etui (folia na wyświetlacz telefonu). Mitem jest, że folia może zniszczyć wyświetlacz, obniża czułość na dotyk i psuje wrażenia wzrokowe. W istocie folia może uchronić każdego smartphona przed mnóstwem nieestetycznych zarysowań – to one niszczą jego design.


Obecnie dostępne są dwa rodzaje folii – wersja tradycyjna z klejem akrylowym oraz z silikonu. Jeśli chodzi o folie mające klej akrylowy, to są one znane od paru lat i mają grono swoich zwolenników (opcje http://www.etuo.pl/etui-zte-blade-l5) . Tego typu akcesoria na komórkę jak zrobiona z akrylu folia powoli znikają z rynku. Jeśli już znajdziemy taką folię, będzie ona w większym stopniu nowoczesna i dostosowana do współczesnych urządzeń.


Salon, BB Magnolia Apartments
Napisał: B&B Magnolia Apartments
Na podstawie: B&B Magnolia Apartments
Dziś częściej spotykana jest folia na telefon, którą często określa się bezklejową. Prawdę mówiąc, to folia z silikonu – a to dokładnie silikon spełnia rolę kleju. Folie bezklejowe to takie, które nie mają go, jednakże silnie przytwierdzone są do wyświetlacza – nie działają na niego jednakże bezpośrednio.


Zaparkowane samochody na parkingu
Napisał: Tony Webster
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jakie zalety posiada folia na telefon? Jeżeli jest dobrze przyklejona (nie da się zobaczyć bąbelków powietrza), to właściwie jest niezauważalna. Choć jest doklejona do ekranu, to nie pomniejsza jego wrażliwości na dotykanie i nie wpływa na jego praktyczność. Jeśli folia posiada już parę lat i jest bardzo zarysowana, trzeba tylko wymienić ją na drugą. Folię można traktować jako ciągłe zabezpieczenie ekranu lub tymczasowe rozwiązanie – w obu rolach sprawdza się idealnie.


Słabym punktem jest fakt, że czasem folię ciężko nakleić, potrzeba niezwykłej dokładności, wytrwałości oraz zwinnych palców.


Choć producenci telefonów dokładają starań, by ich produkty były bardziej odporne, to warto kupić folię na ekran. Dzięki niej wyświetlacz naszego telefonu będzie bezpieczny i nie porysuje się nawet w czasie trudnych sytuacji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-01 18:57:49
Tagi: gadżet, rzeczy, rozwiązanie