Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Dynamiczny rozwój nowoczesnej elektroniki w dużym stopniu przyczynia się do ograniczenia liczby etatów

Określenie samoobsługa w czasach PRL-u posiadało niewiele znaczeń. Chyba najczęściej łączymy go z barami mlecznymi, gdzie każdy, chcąc nie chcąc, musiał obsłużyć się samodzielnie. Pomimo tego że i dziś nie w każdej restauracji pracują kelnerzy, to jednak w porównaniu z latami 60-tymi ubiegłego stulecia wiele się zmieniło. A mianowicie, praca człowieka została zastąpiona przez rozmaite systemy. Naturalnie na razie roboty nie podają posiłków, lecz na parkingach bądź w różnych wypożyczalniach należności bywają inkasowane przy użyciu specjalnych urządzeń.

samochody na parkingu
Napisał: Nicolas Senaud
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zawód parkingowego jak dotąd nie odszedł do historii, lecz system parkingowy - sprawdź informacje może z powodzeniem zastąpić nawet kilku pracowników. Dla zarządcy parkingu wprowadzenie takiego systemu wiąże się z olbrzymimi oszczędnościami. Przełożeni mogą zapomnieć o co miesięcznym wypłacaniu pensji osobie inkasującej opłaty. A poza tym należy także pamiętać, że niekiedy parking obowiązkowo musi być otwarty przez całą dobę, a to w końcu wymaga zatrudnienia dodatkowych osób. Stąd świetny system parkingowy jest wykorzystywany tak przez placówki państwie, np. szpitale wojewódzkie, jak i spółki prywatne.

Jeszcze pod koniec ubiegłego stulecia można było nieźle zarabiać na wypożyczaniu kaset - w tym miejscu mamy na myśli nade wszystko kasety VHS, które wówczas były najpopularniejszą formą utrwalania długich i tych krótkich filmów. Obecnie, czyli w dobie praktycznie wszędzie dostępnego internetu, wypożyczalnie tradycyjne właściwie zniknęły z rynku, ale operatywni Polacy wcale nie przestali bogacić się na samym wypożyczaniu. Tak naprawdę popyt wpływa na podaż, co bywa równoznaczne z tym, że najrozsądniej wypożyczać przedmioty, które ludziom są naprawdę potrzebne, a których po prostu nie posiadają, np. rowery do jazdy po konkretnym mieście.wypożyczalnia samochodów
Napisał: Paulo Henrique Rodrigues
Na podstawie: http://www.flickr.com
I w tym przypadku system wypożyczalni pomaga zminimalizować koszty związane z zatrudnieniem pracowników.
Jeżeli ktoś szczegółowo przeanalizował pracę rozmaitych systemów, to z całą pewnością musiał dostrzec, że nie zawsze da się zupełnie zastąpić pracę ludzi - w końcu nawet te najnowsze systemy ulegają awarii. A wtedy potrzebni są fachowcy, którzy potrafią je sprawnie zreperować, a także pracownicy, którzy na kilka godzin lub nawet dni zastąpią niedziałające urządzenie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-12 09:55:47
Tagi: system, opłaty, VHS