Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Właściwy dobór obiektywu posiada wielkie znaczenie dla wykonywanego zdjęcia

W czasach fotografii analogowej rzecz była łatwa.


Aparat był tylko skrzynką Proponującą dane czasy otwarcia migawki. Dzisiaj sprawy są są nieco bardziej skompilowane.


W fotografii cyfrowej istotnym elementem obrazowania jest też użyta matryca. Przy analizie parametrów nie zwracajmy uwagi tylko na wyrazistość jaką ten proponuje. Zwróćmy też uwagę na pozostałe parametry optyczne. Często zdarza się, że obiektyw posiada bardzo przyzwoitą ostrość, za to na każdym zdjęciu nieba lub widnej powierzchni widać zaciemnione krawędzie, a obiekty robione na szerokim nastawieniu wyglądają jak zdeformowane.
Dyktafon ICD SX750
Napisał: Sony
Na podstawie: Sony


Sigma 17-50mm jest taką ofertą, którą możemy śmiało wskazać wśród oferowanych. Widny obiektyw, jaki jest zaprojektowany w związku z matrycą APS-C. Obiektyw został też wyposażony w bardzo dobry stabilizator obrazu. Zamontowanie optycznej stabilizacji obrazu daje szansę mieć pewność, że obiekt nie był ruszony. Zrównoważenie wstrząsów zauważalna jest bezpośrednio w wizjerze. Właściwe powłoki antyrefleksyjne pozwalają nam wykonywać znacznie ostrzejsze fotografie pod słońce. Obiektyw wyposażony jest ponadto w napęd ultradźwiękowy- http://www.sigma-sklep.pl/sigma-10-20-f4-5-6-ex-dc-hsm,365,p.html.


Kolejnym obiektywem, ale nieco mniejszych rozmiarów, jaki wygrywa w wielu plebiscytach z konkurencją jest sigma 10 20mm. We własnej kategorii cenowej dla wielu jest bezkonkurencyjny. Szeroki kąt na APS-C, piękne kolory, ostrość za tę cenę jest fantastyczna.


Zdaniem użytkowników jest znakomicie wykonany, mimo wielokrotnego użytkowania wygląda jak nie używany. Producent proponuje ponadto własne dodatki. Sigma jest firmą wytwarzająca swoją optykę z kształtem współdziałającym do wszystkich szeroko używanych firm.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-04 02:07:03
Tagi: dźwięk, obraz, słońce, element