Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Czujniki jako zdalne obserwowanie sterowania

Sensory sygnalizacji krańcowej służą do odległego kontrolowania krańcowych położeń siłowników pneumatycznych, czy też ręcznych przekładni do sterowania instalacji. Wyłączniki takie pozwalają na podłączenie zaworu sterującego siłownikiem przez zestaw czujnika, co pozwala na symplifikację instalacji elektrycznej.


dowiedz się o włącznikach krańcowych
Napisał: Miele Sp. z o.o.
Na podstawie: Miele Sp. z o.o.


Wyłączniki krańcowe wyłączniki krańcowe służą do sygnalizowania zmiany punktu sprzętu, względnie jego części tak, ażeby zapobiegać uszkodzeniu urządzenia wskutek jej przestawienia poza położenie dozwolone. W zależności od sposobu podłączenia zestyków do programu kierującego, następuje uruchomienie sygnalizacji ostrzegawczej, albo zatrzymanie silnika sprzętu. (http://www.elektro-pol.com.pl/asortyment/styki/) Wyłącznik zaopatrzony jest w dźwignię z rolką, która obraca się w chwili połączenia z cząstką zmieniającą usytuowanie. Prócz dźwigni, receptor wyposażony jest w nóżki montażowe, potencjalną dźwignię resetu, oraz dwa wyjścia dla wypustów kablowych. Wewnątrz posiada mechanizm uruchamiający i przeznaczoną liczbę mikrostyków.
Samsung
Na podstawie: pixabay.com


Wyłączniki krańcowe są prostymi elektromechanicznymi przełącznikami do wdrożenia w wielu programach, aby odkryć pozycje ruchomych części, nie bezpośrednio związanych z bezpieczeństwem maszyn. Są wyekwipowane w obudowę na ogół zawierającą styki przełączne.


Używane są przede wszystkim w małych maszynach do regulowania czynności drobnych mechanizmów takich jak stoły obrotowe, wózki dźwigniowe, zawory hydrauliczne, lub nawet w maszynach zaopatrzonych w zabezpieczenia ochronne. Najszersze przeznaczenie to ochrona urządzeń w przemyśle ciężkim, także w warunkach sporej wilgotności, zapylenia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-20 02:05:00
Tagi: Forma, części, mechanizm, Urządzenia, miejsce