Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Hosting - niezaprzeczalnie jedna najpopularniejszych usług internetowych.

Wirtualna przestrzeń to z całą pewnością wylęgarnia możliwości. Siedząc przed ekranem laptopa, uiszczamy opłaty za czynsz, gaz, telefon; studiujemy; pracujemy i komunikujemy się z osobami na drugim końcu globu.


Mamy cały świat w zasięgu ręki.


telebim
Napisał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com


Hosting - czym to się je?


Jedną z najczęściej wykorzystywanych obecnie „funkcji” jest hosting. To nic innego jak udostępnianie przestrzeni na serwerze. w celu gromadzenia a także upubliczniania danych w Internecie. Oferta jaką znaleźć można na rynku serwerów jest niesłychanie bogata. Wielość „opcji” niejednokrotnie przyprawia nawet o ból głowy okazując się solą w oku dla znacznej części klientów przede wszystkim laików nie obeznanych w tematyce informatycznej. Pojawia się pytanie: na który hosting najlepiej się zdecydować? Największą popularnością moze pochwalić się hosting wirtualny. Rzeczony model zakłada że z jednego serwera korzysta wielu użytkowników. Jego przeciwieństwo stanowi hosting dedykowany. Niejako „po środku” plasują się serwery VPS (serwery VPS). Czemu? Usługodawca dzieli zasoby serwera i każdemu użytkownikowi przydziela odrebny „pakiet”.


Load balancer (Koniecznie zobacz na www.tiktalik.com) - bo najważniejsza jest odpowiednia równowaga.


Każdego dnia dziesiątki tysięcy użytkowników sieci wchodzą na serwisy społecznościowe.
W takim przypadku nietrudno o przeładowanie serwerów. Jak im zapobiegać? Świetnym rozwiązaniem jest load balancer, rozprożenie obciążenia z wykorzystaniem wielu komputerów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-22 02:02:18
Tagi: Internet, telefon, gry, czas