Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

W jaki sposób matematyka, czyli królowa wszelkich nauk znajduje w obecnych czasach zupełnie nowe zastosowania

Już w pradawnych księgach zapisano, że wszechświat został ukształtowany podług miary, wagi, a również liczby. W dalszych rozważaniach najważniejsza będzie rzeczona liczba, bowiem, jeśli dogłębnie się zastanowimy, to błyskawicznie dojdziemy do stwierdzenia, że wiele dziedzin naszego życia pozostaje opisanych właśnie za pomocą liczb. I w jakimkolwiek razie nie chodzi tutaj jedynie o sposób zapisu cen na towarach położonych na regałach w galeriach handlowych, lecz również o bardziej skomplikowane i znane chyba tylko chodzącym encyklopediom pojęcia, takie jak np. szybkie prototypowanie.

model 3d
Napisał: Creative Tools
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rzeczone wyżej określenie odnosi się do projektowania modeli 3D. Aby w ogóle powstały, wpierw musi zostać opracowany plan. Taki projekt tworzy się za pomocą specjalistycznych aplikacji komputerowych i dopiero potem powstaje prototyp. Dalsze jego losy są uzależnione od tego, co mają do przekazania pomysłodawcy. Jeśli taki model spełnia normy nakreślone przez inżynierów, to można przystąpić do tworzenia gotowego produktu. Natomiast w przeciwnym razie trzeba powtórzyć próbę i postępować tak aż do momentu, kiedy efekt działań będzie zadowalający. Jak już wspomnieliśmy na wstępie, matematyka oraz obliczenia odgrywają w procesie prototypowania najistotniejszą rolę, a bez wyliczeń stworzenie modelu graniczyłoby z cudem. Termin szybkie prototypowanie jest określeniem, by tak powiedzieć, złożonym, gdyż odnosi się do kilku metod, którymi można osiągnąć wyznaczony rezultat. Istnieje bowiem przynajmniej parę najbardziej znanych metod, dzięki którym powstają wspomniane prototypy, czyli np. selektywne spiekanie laserowe lub stereolitografia. Każda z nich znajduje swoje zastosowanie w różnorakich gałęziach przemysłowych, od tej samochodowej zaczynając, a na tej medycznej finalizując (tutaj więcej informacji: .druk 3d
Napisał: Creative Tools
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każda z metod Rapid Prototyping posiada zarówno swoje wady, jak i zalety, a wiele zależy od tego, co konkretnie ma zostać zrobione, z jakiego materiału i gdzie gotowy wyrób znajdzie swoje zastosowanie.
W porównaniu z innymi, czyli tymi tradycyjnymi sposobami wytwarzania modeli, szybkie prototypowanie bywa nowatorskim rozwiązaniem. Prototypy powstają nie dzięki frezowaniu danego materiału, ale dzięki odwrotnemu procesowi. Stąd procesowi technologicznemu musi towarzyszyć precyzja możliwa do osiągnięcia jedynie dzięki obliczeniom arytmetycznym. A odbiorcom gotowego produktu zależy przecież na tym, żeby taki artykuł spełniał ich wymagania - w dzisiejszych czasach liczy się bowiem dobry warsztat, a fuszerką nikt nie jest już zainteresowany.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-24 12:47:36
Tagi: Produkty, towary, artykuły, modele 3D, stereolitografia