Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Kilka słów odnośnie konsumenckich baz danych

Aby wiele przedsiębiorstw mogło poprawnie funkcjonować, muszą one mieć odpowiednie systemy wiążące się z ich klientami oraz danymi tych osób, które teoretycznie mogą wkrótce dołączyć do ich grona.


Informacja na temat potencjalnych klientów to dzisiaj wielka wartość, o którą nieraz toczone są kłótnie na najwyższych szczeblach.


Canaveral
Napisał: Philips
Na podstawie: Philips


konsumenckie bazy danych
Napisał: Huhnbeauftragter
Na podstawie: http://www.flickr.com


Współcześnie bardzo trudno o zachowanie pełnej prywatności: niemalże każdy z nas istnieje, bardziej lub mniej w przestrzeni internetowej, szybko da się znaleźć mnóstwo jego danych, ponieważ większość z nich udostępniamy sami, bez żadnej presji za pośrednictwem wszelakich portali społecznościowych. Poza tym całkiem, na przykład zakładając konta pocztowe, rejestrując się na różnorodnych stronach, zapisując do newsletterów lub chcąc wziąć udział we wszelakich prowadzonych przez internet konkursach podajemy informacje o sobie, które są wymagane w danym wypadku, a potem zgadzamy się na przetwarzanie tych informacji przez to przedsiębiorstwo oraz jego partnerów biznesowych. W taki sposób nasze dane trafiają do przestrzeni internetowej, a następnie powstają za ich przyczyną konsumenckie bazy danych: nieocenione źródło informacji, które okażą się niezwykle przydatne przedsiębiorstwom podczas procesów związanych z pozyskiwaniem nowych klientów.
Często dostajemy przesyłki reklamowe od całkowicie nieznanych nam firm, dzwonią do nad pracownicy firm, z jakimi nigdy nie mieliśmy do czynienia, nasza skrzynka odbiorcza pełna jest wszelkich reklam.


Jak to się stało? Odpowiedź jest niezwykle prosta: wszystkie te firmy mają specjalistyczne konsumenckie bazy danych, z jakich korzystają podczas prób zdobywania kolejnych klientów. Jeżeli nasze dane już tam trafiły, to możemy mieć gwarancję, że często będziemy odbiorcami tych przekazów reklamowych, a wszelkie przedsiębiorstwa będą się starały zdobyć naszą uwagę i zainteresowanie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-24 12:47:37
Tagi: kurs, pracownicy, przedsiębiorstwo, systemy, proces