Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

W jakim celu należy kupić etui na komórkę?

Dzisiejsze telefony znacząco różnią się od takich, jakich używaliśmy jeszcze kilka lat temu. Powinno się ich bardzo pilnować i dbać, by nie upadły na ziemię, ponieważ to może wskazywać na ich koniec. Dobrą ochronę dla twojego urządzenia może stanowić etui.
Najbardziej czułą na zniszczenia częścią nowoczesnych smartphonów jest ekran.
ochronne etui na komórkę
Napisał: pixabay.com
Na podstawie: pixabay.com
Wielu ich posiadaczy już przekonało się, jak nieodporne na upadki są nowe smartphony. Gdy taki telefon upadnie na podłogę, nierzadko nawet z niedużej wysokości, ekran pęka i urządzenie staje się bezużyteczne. Przydatne może stać się etui na komórkę, które ochroni telefon przed dużą ilością możliwych uszkodzeń.


Na rynku istnieje mnóstwo typów etui. By kupić właściwe, powinno się przemyśleć, jakie odpowiada w największym stopniu naszym wymaganiom. Na przykład, etui na komórkę rodzaju wsuwka lub z zamykaną kieszonką ochrania cały telefon, dlatego, że jest w środku pokrowca. W ten sposób telefon nie porysuje się, nawet gdy umieszczamy go w kieszeni. Takie etui posiada jednak jedną wadę – nie posiadamy szybkiego i komfortowego dostępu do ekranu, ponieważ musimy najpierw wyciągnąć urządzenie.


Inny typ etui na telefon to kabura. Najczęściej posiada ona formę pokrowca z wyciętymi otworami, by można było natychmiastowo oraz wygodnie skorzystać z telefonu. Kabury obecnie są najpopularniejsze w przypadku tradycyjnych komórek.


Przed zarysowaniem wyświetlacza, kurzem a także upadkiem dobrze ochroni komórkę etui na kształt futerału (zerknij). Nierzadko ma ono klapkę, która znakomicie chroni delikatny wyświetlacz. Ostatni typ etui na komórkę przeznaczony jest dla amatorów sportu. Uzupełniającym elementem jest np. pasek, dzięki któremu smartphone można przyczepić do ramienia. Takie etui na komórkę docenią m.in. fani biegania, którzy będą mogli bez przeszkód słuchać muzyki z urządzenia lub stale sprawdzać swoje wyniki.


Niektóre smartphony wyposażone zostały w specjalne części, jakie ochraniają je przed zniszczeniami, np. wzmocnione szkło. Jednakże tańsze modele smartphonów nie posiadają takiego udogodnień, a zatem są bardziej delikatne. Właśnie z tego powodu etui jest niemalże niezbędne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-08 16:13:11
Tagi: ekran, wyświetlacz, kurz, moc, kupić