Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Postęp przemysłu i gospodarki powoduje rozwój technik zabezpieczających, do nich włączają się przekaźniki termiczne

W większości większych fabrykach są wykorzystywane silniki, które często działają ciągle. Taki system pracy prowokuje ich zbytnie rozgrzewanie się, co prowadzi do ich uszkodzeń.


Blu-ray
Napisał: haru__q
Na podstawie: http://www.flickr.com




Jedną z metod ochrony silników są przekaźniki termiczne.


odwzorowanie - firma
Napisał: Junta de Andalucía
Na podstawie: http://www.flickr.com


Pomimo rozmiaru i mocy silnika, wszystkie mogą się zniszczyć poprzez znaczne korzystanie. Jednym z głównych czynników takiego stanu rzeczy jest temperatura. Wyrządza ona nieodwracalne lub bardzo kosztowne zniszczenia silnika. Najwłaściwszym i najpewniejszym rozwiązaniem owego problemu są przekaźniki termiczne. Monitorują one temperaturę uzwojenia silnika przez napięcie płynące w drutach zasilających- przekaźniki termiczne. Głównymi powodami zniszczeń są ugrzęźnięcie silnika, utrata jednej fazy i przeciążenie. Przed wszystkimi tymi problemami bronią silniki przekaźniki termiczne. Przekaźniki stosują cechy bimetali, które reagują na prąd płynący i zmieniają poprzez to temperaturę. Dla pewnej granicznej liczby, nastawionej przez obsługę, przekaźnik taki może wygasić działanie silnika. Jest to najlepsza metoda jego zabezpieczenia.


Zaopatrzenie się w przekaźniki termiczne jest zdecydowanie bardziej rentowną aniżeli częste naprawianie silników, które poprzez niedostatek nadzoru ulegają znacznie szybszemu zużywaniu się- Niezawodne wyłączniki krańcowe. Przekaźniki te są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, nie tylko ogromnych firm produkcyjnych, ale również dla domowego gospodarstwa.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-10 15:17:10
Tagi: dysk, serwis, producent