Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Stan wilgotności w naszym domu ma duże znaczenie dla własnego zdrowia

Okres grzewczy, to mało ciekawy czas, dla tych ludzi którzy dbają o stan nawilżenia w powietrzu w swoim mieszkaniu.


Zimą musimy przecież zadbać o odpowiednią temperaturę w naszych mieszkaniach.


Co jednak robić, jeżeli stosownie centralnego ogrzewania, wywoła dość drastycznie wysuszenie powietrza? Odpowiedni poziom wilgotności w pokoju wpływa nie tylko na komfort pracy, nauki czy wypoczynku, ale pomaga także zachować właściwe funkcje zabezpieczające błony śluzowej przegrody nosowej a także przewodów oddechowych. Niezwykle często nie zdajemy sobie sprawy, że w tym okresie częściej możemy chorować na inne dolegliwości, dokładnie z takich powodów.
Świetnym wyjściem, mogą być nawilżacze powietrza - http://www.uni-lux.eu/nawilzacze.html. Sprzęty te służą do utrzymania wewnątrz właściwego poziomu wilgoci atmosfery. Większość z tych urządzeń może być znakomicie stosowana również do inhalacji, aromaterapii czy choćby jonizacji. Te najprostsze rozgrzewając się tworzą ciepłą mgiełkę wodną, która wypuszczają z urządzenia na zewnątrz. Mgiełka, prócz właściwości nawadniających ma możliwość także wypełniać pomieszczenia świeżym aromatem. Na rynku kupimy także nawilżacze ultradźwiękowe i te z funkcją jonizacji.


kabel ethernet
Napisał: Alan Rampton
Na podstawie: http://www.flickr.com


Po drugiej stronie mamy problem z wilgocią. Osuszanie powietrza - osuszacze ceny wydaje się równie istotne jak jego nawilżenie. Tutaj najprostszym wyjściem jest nagrzanie powietrza w pomieszczeniu do właściwej temperatury.


Jeżeli pomimo tego, w naszym lokalu jest nazbyt duży poziom wilgotności trzeba zasięgnąć porady budowlanej. Kompleksowe osuszanie wnętrz a nawet całego domu okazuje się być już skomplikowaną czynnością.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-14 14:24:10