Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Czym jest pompa ciepła? Co otrzymamy, zamontowując w domu rekuperator?

Sprawa wyboru ogrzewania domu powinna być idealnie przemyślana, jeśli chcemy wybrać rozwiązanie ekonomiczne, ekologiczne oraz wydajne. Nie jest przecież łatwo złaczyć te wszystkie wymienione rzeczy razem.


Jednak rozwiązaniem być może pompa ciepła. Jak działa takie urządzenie?


Wspomniana pompa ciepła to urządzenie, które pozwala na wydobywanie cieplnej energii z z ziemi. Dzięki niemu można zapewnić temperaturę w domu w okolicy dwudziestu dwóch stopni Celsjusza, czyli perfekcyjnej do uczucia komfortu cieplnego zimą. Urządzenie to jednakże powinno być dobrze ustawione. W taki sposób możemy oszczędzić jeszcze więcej na cieplnej energii. Jeżeli zatem interesuje nas takowa pompa ciepła Szczecin posiada spory wybór takich sprzętów przeczytaj dodatkowe informacje. Z tego powodu można w takim miejscu skontrolować urządzenia, jakie nas interesują.
Elektrownia jądrowa
Napisał: www.freeimages.com
Na podstawie: www.freeimages.com


Bonusową sprawą, która sprawia, że pompa ciepła jest jeszcze bardziej efektywna, będzie rekuperator. To urządzenie, które pozwala na odzyskanie ciepła, jakie często traci się w pomieszczeniach wentylowanych. Takie wyloty powietrza to spore straty, które jednak możemy zmniejszyć właśnie z pomocą takowego sprzętu. Jeśli chodzi o rekuperatory Szczecin również istnieje miejsce, w którym warto ich poszukać http://zcipajos.pl/index.php/oferta/rekuperacja. Takie wyjście to duża oszczędność pieniędzy, jeżeli chodzi o wydatki na ogrzewanie mieszkania.


Biurowce
Napisał: Clemens v. Vogelsang
Na podstawie: http://www.flickr.com


obrazek - sprzęt
Napisał: Arkadiusz Sikorski
Na podstawie: http://www.flickr.com


Ma on dwa wentylatory, jeden nawiewny, a ten drugi jest wywiewny.


Dzięki takiemu rozwiązaniu powietrze, które wlatuje do pomieszczeń z zewnątrz, będzie ogrzewane powietrzem cieplejszym, ulatującym. Dodatkowym zyskiem będą na pewno filtry powietrza, które oczyszczają to powietrze, dzięki czemu w domu wdychamy mniejszą ilość zanieczyszczenia z zewnątrz.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-19 02:00:59
Tagi: dom, WD, RAM