Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Zepsuta pralka? To nie jest kłopot!

O tym, że pralka ma problemy ze spuszczaniem wody, dowiadujemy się przeważnie w trakcie bądź pod koniec prania. Z tej przyczyny awaria nie jest aż tak prosta do zdiagnozowania, jak mogłoby się wydawać.


Większa część dzisiejszych pralek komunikuje źródło kłopotu, wyświetlając kod błędu na panelu sterującym bądź migocząc odpowiednią liczbę razy diodami.
call center
Na podstawie: pixabay.com


Tabele kodów błędu dla indywidualnych pralek odkryjemy w necie. Nie za każdym razem jednak posiadamy dostęp do sieci, dlatego kiedy zdarzy się, że po zakończonym praniu odzienia są zwilgotniałe, możesz z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć, że przyczyną jest niedrożny odpływ bądź zatkana pompa. Pralka nie weszła w tryb odwirowywania. Dzieje się tak, bo pralki mają zabezpieczenia uniemożliwiające wirowanie, jeśli w bębnie zostaje nazbyt wiele wody. Do reperacji przystępujemy najprzód umiejscawiając filtr do pralki. Za każdym razem będzie on gdzieś na dole pralki, pod bębnem. Do spodu bębna przytwierdzony jest gruby kanał odpływowy, który wiedzie do filtra. Tenże z kolei złączny jest z pompą, która wypompowuje wodę na zewnątrz pralki. W pralkach ładowanych od przodu filtr znajduje się niedaleko podłogi, pod drzwiczkami, po lewej stronie. Kiedy niekiedy, w szczególności w pralkach ładowanych odgórnie, jest ukryty z boku. Ażeby się do niego dostać, trzeba zdjąć maskujący panel. Nie należy nic wykręcać, wystarczy podważyć zaczepy oraz pewnym ruchem zdjąć plastikową maskownicę - https://north.pl (https://north.pl).


perspektywa - firma
Napisał: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Na podstawie: http://www.flickr.com


W niektórych modelach filtr do pralki osłonięty będzie okrągłą pokrywką przywodzącą na myśl wlew paliwa w pojeździe. Wystarczy ją po prostu otworzyć. Filtr ma charakterystyczny układ pokrętła. Wykręca go się ruchem przeciwnym do wskazówek czasomierza, innymi słowy kręcąc w lewo - https://www.north.pl/ (https://www.north.pl/).
Miej na uwadze jednak, ażeby uprzednio ręcznie wylać wodę z bębenka – tyle, ile możesz, w przeciwnym wypadku wszystko wyleci prosto na podłogę. Jeżeli z kolei konieczna będzie wymiana łożyska w pralce, wtenczas pozostaje zatelefonować po fachowca.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-21 11:03:13
Tagi: sieci, wymiana, internecie