Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Jak technologia odmienia świat? Co ostatnio jest warte uwagi?

Rozwój technologii ma minusy oraz plusy, lecz jakby tak pomyśleć, to większa jest ilość tych dobrych stron. Najzwyczajniej w świecie każdy z nas korzysta z tego typu możliwości, bo pomagają w życiu, sprawiają, że życie jest bardziej wygodne.


Podzespoły
Napisał: Gareth Halfacree
Na podstawie: http://www.flickr.com


Co pewien czas mamy najnowsze wynalazki, jakie bardzo szybko stają się powszechne. Przecież jeszcze nie tak w odległych czasach telefon komórkowy to było coś, a aktualnie większość ma smartfony.


kolorowe etui na telefon
Napisał: Elisa Fair
Na podstawie: http://www.flickr.com
I tak to wygląda w dużej ilości sytuacji. ”Komórka” to było w sumie coś na początku trudno dostępnego dla większości, jako zjawisko co pojawiało się jedynie w filmach. Obecnie jesteśmy w stanie się pośmiać z tego, jak znaczącym zainteresowaniem cieszyły się “wielkie cegły”, co znaczy pierwsze, dużych gabarytów, telefony komórkowe.


Tego typu przykład jest oczywisty dla każdego, ale w tym wpisie skupimy się na czymś bardzo aktualnym, co także jeszcze kilka lat temu było w sferze marzeń, a obecnie staje się realne dla coraz większej ilości osób. Tym czymś są faktycznie filmy z drona, jakie zrewolucjonizowały tworzenie różnorodnych filmików, czy to w dziedzinie profesjonalnej czy bardziej amatorskiej (zobacz na stronie). To sprawia, że nie musimy wynajmować zespołu ludzi z helikopterem, bo bez kłopotu nakręcimy ujęcia z lotu ptaka.


Ale drony to nie wyłącznie wsparcie w takich działaniach, gdyż przecież dzięki dronom polepsza się poszukiwanie zaginionych osób. Za ich pomocą jesteśmy w stanie jak najbardziej odnaleźć zaginione osoby.


Jesteśmy w stanie sprawdzać duży teren, więc to co kiedyś wymagało działania dużej ekipy, dziś jesteśmy w stanie przeprowadzić za pomocą drona (odwiedź stronę www.dronerescue.pl). Jak widać taka technologia przynosi więcej dobrego niż złego, nie ma tu żadnych wątpliwości.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-12 02:02:46
Tagi: lot, nagrywanie, drony