Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

W jaki sposób funkcjonują drukarki trójwymiarowe ? W jakich branżach sprawdzają się najlepiej?

Jeszcze jakiś okres czasu temu drukarki 3d zdawały się wynalazkiem prawie jak z filmu sf. obecnie dostępne sąw ofertach sporej ilości sklepów, a co więcej stać na nie coraz więcej ludzi.


Oczywiście, ograniczeniem będzie koszt, ale również i ona ciągle spada.
polecam wydruk 3d
Napisał: You Tube - Tomasz Szafarek
Na podstawie: http://www.flickr.com


Aby z niej korzystać, należy stworzyć program z pomocą programu typu CAD. Następnie trzeba wyeksportować plik do formatu STL. Jest to program utworzony do obsługi drukarki.Następnie wysyłamy ten program do urządzenia. Dopiero wtedy drukarka może działać oraz możliwe będą wydruki 3d. Zależnie od tego, jak bardzo zaawansowany jest projekt, wydruk może trwać od kilkunastu aż do nawet kilkudziesięciu godzin.


Podczas całego procesu urządzenie tworzy jedną warstwę, która ma określoną grubość, a potem nałoży ją na wyznaczony roboczy obszar. Po tym nakłada kolejną, aż do utworzenia całego zaprojektowanego projektu. Ale to nie wszystko, gdyż dzięki takiej drukarce można zeskanować przedmiot, jaki potem będzie wydrukowany. Jednakże wymaga to zakupienia specjalnie do tego celu przeznaczonego urządzenia skanującego. Drukarki trójwymiarowe mają zastosowanie najczęściej do utworzenia prototypów i modeli w przemyśle i większych przedsiębiorstwach - https://drukarki3d.pl/.
W codziennym życiu umożliwiają, aby stworzyć osobiste oraz unikatowe projekty, w jakich nie liczy się liczba, lecz właśnie ich unikalność. Stwarzanych jest coraz więcej serwisów internetowych, które dają szansę na projektowanie, a następnie wydrukowanie rzeczyw pojedynczych sztukach.


Należy jednakże nie zapominać, że te drukarki nie dają rady utworzyć przedmiotów o skomplikowanych wyglądach lub na przykład złożonych z kilku różnorakiego rodzaju substancji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-21 01:59:29
Tagi: drukarka, dostęp, zakup, moc, cena