Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Podstawowe zasady podczas projektowania elektrycznych instalacji, jakie znaczenie ma wybór dobrej firmy projektowej.

W dzisiejszych czasach prąd to podstawowe medium, które dołączane jest do praktycznie każdego budynku mieszkalnego czy przemysłowego obiektu. W zasadzie bez prądu współczesne społeczeństwo nie mogłoby w normalny sposób funkcjonować. Lecz prąd jest też medium nie zawsze bezpiecznym, dlatego też wszelkie układy i instalacje muszą być wykonane w zgodzie z zasadami projektowania przez osoby z odpowiednimi uprawnieniami.

www.ige-xao.com
Napisał: Pete
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niedbała realizacja elektrycznej instalacji może mieć bardzo tragiczne skutki. Może ktoś zostać porażony prądem, a w skrajnych przypadkach może być nawet przyczyną zapalenia budynku, więc bezpieczeństwo tu jest na pierwszym miejscu. Podczas wykonywania projektów elektrycznych instalacji powinny obowiązywać restrykcyjne normy, przestrzeganie jakich daje pewność, że cały układ będzie bardzo bezpieczny dla mieszkańców. Ważne jest też, żeby zarówno sam projekt jak i jego dalsze wykonanie wykonywały firmy, które posiadają w tym odpowiednie doświadczenie. Niezbędne jest, aby zatrudnieni fachowcy posiadali potrzebne uprawnienia, a osoby zajmujące się projektami także miały do tego stosowne kompetencje zawodowe.

W przypadku nowych inwestycji projektowanie elektryczne odbywać się musi już na etapie planów budynku. To właśnie wtedy powinno się wyznaczyć zapotrzebowanie na pobór mocy, zaplanować ilość punktów docelowych i odbiorników. Elektryczne instalacje muszą współgrać z całością, i powinny być zaprojektowane w taki sposób, żeby mogły spełnić planowane założenia. Lecz projekty elektryczne realizowane przez firmy z branży elektrycznej nie ograniczają się jedynie do projektów instalacji wewnętrznych. Niekiedy do zrobienia będzie cała kompletna infrastruktura, zaczynając od podłączenia prądu do działki poprzez sieć oświetlenia zewnętrznego a kończąc na wszystkim, co jest wewnątrz. Wiele firm zajmuje się kompleksowo takimi usługami, przez co inwestor ma możliwość zlecenia wszystkiego jednej firmie. Oprócz tego doświadczenie tego typu firm może być przydatna na etapie planowania budowy, gdzie niekiedy trzeba połączyć bardzo odmienne potrzeby wielu stron biorących udział w projekcie - http://www.ige-xao.com.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-04 02:12:53
Tagi: oświetlenie, projekt, prąd, Instalacja elektryczna