Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Jakie zalety posiada automatyzacja testów aplikacji mobilnych? W jakim celu robi się takie testy?

Pojawiające się w sklepach nowe aplikacje na urządzenia mobilne, powinny być odpowiednio przetestowane. Szczególnie, kiedy ilość aplikacji jest tak spora, należy zadbać o to aby były one na wysokim poziomie, ażeby były konkurencją dla już istniejących.


[
Testujemy
Napisał: Carly Lesser & Art Drauglis
Na podstawie: http://www.flickr.com


W takim celu też ma miejsce testowanie aplikacji ios. Sprawdzić trzeba czy dana aplikacja jest faktycznie dobrej jakości, czy będzie konkurencyjna w porównaniu z tym, co obecnie jest na rynku. Podczas testów sprawdza się też (odwiedź serwis-kliknij ten odnośnik) jej użyteczność jak również logiczne podejście. Obecnie rynek jest niesamowicie wymagający, więc osoby tworzące aplikacje powinny uwzględnić wiele ważnych wymogów. Aplikacje powinny działać na sporej ilości platform oraz systemów operacyjnych. Poza tym dobrze aby były dostosowane do różnych rodzajów wyświetlaczy. Dlatego też testy tego typu aplikacji są niezbędne, aby mieć pewność, iż wypuszcza się na rynek produkt wysokiej jakości oraz spełniający wiele oczekiwań.


Sprawę na pewno ułatwia automatyzacja testów aplikacji mobilnych - użyteczna strona. Z ich pomocą przeprowadzać testy cały czas, ponieważ nie trzeba brać pod uwagę dyspozycyjności pracowników. Poza tym cały proces jest niesamowicie usprawniony, bo wszystko jest robione szybciej oraz dokładniej. Aplikacje przetestowane w ten sposób to pewność, że spodobają się one użytkownikom.
Warto powiedzieć też o kosztach takich testów, które w przypadku zautomatyzowanego testowania są o wiele niższe. Z tego względu też już więcej firm decyduje się na zautomatyzowanie pracy jeśli chodzi o testowanie własnych aplikacji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-10 01:57:14
Tagi: wagi, koszt, typ