Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Co to jest oraz do czego służy tzw. load bank?

W dzisiejszych dniach niemalże wszyscy jesteśmy uzależnieni od stosowania prądu. Nawet jeżeli wybralibyśmy się na biegun północny, to pragnęlibyśmy tę wędrówkę upamiętnić, zatem wykonać fotografie.


elektrycy podczas pracy
Napisał: Commander, U.S. 7th Fleet
Na podstawie: http://www.flickr.com
A akumulatorki w należącym do nas aparacie należy przecież jakoś naładować. Siła elektryczna jest nie mniej ważna do właściwego działania wszelkich zakładów. Wartym wspomnienia stwierdzeniem z zakresu współczesnej elektryczności jest tzw. load bank- -> przejdź. Jest to urządzenie jakie służy do testów niezawodności generatorów generujących prąd, zapasowych urządzeń zasilających UPS lub układów chłodzenia w dużych serwerowniach i centrach baz danych.

Tzw. load bank to zatem wyjątkowo ważne oraz pożyteczne do testowania wspomnianych narzędzi akcesorium. Z tego powodu istotny dla wielu zakładów jest tak zwany load bank test, a więc proces testowania oraz sprawdzania skuteczności sprzętów i systemów z zastosowaniem wspomnianego tutaj urządzenia diagnostycznego którym jest akurat load bank. Agregaty prądotwórcze, znajome także jako generatory generujące prąd to sprzęty elektroenergetyczne, które przedstawiają samodzielne źródło prądu- www.prototypownia.com.pl/pl/oferta/agregaty-pradotworcze.


Takie agregaty prądotwórcze składają się z prądnicy, motoru spalinowego, rozdzielnicy prądowej oraz różnorodnych sprzętów, jakie służą przykładowo do kontroli i pomiarów. Agregaty prądotwórcze mają wykorzystanie w tego typu branżach jak przykładowo wszechstronnie pojęte oświetlenia czy ogrzewanie przykładowo budynków. Zależnie od przeznaczenia agregatów prądotwórczych dzieli się je na agregaty prądotwórcze w zastosowaniu lądowym lub morskim.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 01:57:58
Tagi: Energia, prąd, Siła, systemy, źródła, elektryczność, układy