Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Krótka prezentacja najpopularniejszych wersji procesorów Intela z serii I3.

Podczas kupna komputera jedną z ważniejszych decyzji będzie wybranie procesora. Obecnie w urządzenia stacjonarnych dominują układy Intela, zwłaszcza z serii I.


intel core i3-4000m
Napisał: dr_zoidberg
Na podstawie: http://www.flickr.com


Najmniej wydajnym członkiem tej grupy są modele z serii I3, co jednak wcale nie oznacza, że nie będą się nadawać do wielu zastosowań. Jest wręcz odwrotnie, przy biurowych komputerach zupełnie do normalnej pracy wystarczy intel core i3-3220, jeżeli się go wzmocni odpowiednią pamięcią i szybkim dyskiem to spokojnie uciągnie każdą aplikację biurową. Doskonale w tej roli będą się również sprawdzać procesory intel core i3-4130. Z kolei one mają wbudowaną mocną grafikę Intel HD 4400, więc dadzą sobie radę nawet wtedy, kiedy posiadacz komputera będzie chciał zagrać w jakieś bardziej wymagające gry.


Zupełnie inny poziom wydajnościowy będzie miał układ intel core i3 550- http://ceneo.pl/15328906. Co prawda ma on jedynie dwa fizyczne rdzenie, ale dzięki technologii Hyper-Threading, jaka została w nim użyta, przez system operacyjny widziany będzie jako jednostka czteroprocesorowa. Intel wyposażył ten procesor w szybkie taktowanie i mocną kartę graficzną, dzięki czemu swoją wydajnością prześciga najsłabsze układy z serii I5. Bardzo dobrze sobie radzi z obsługiwaniem filmów Full HD, dzięki czemu można go bez obaw wykorzystywać w konfiguracja multimedialnych.


fotogram - procesor
Napisał: Arkadiusz Sikorski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na koniec wspomnieć się również powinno o procesorze intel core i3-4000m, zobacz który jest używany w komputerach przenośnych. Tu także Intel wykonał dobrą robotę, dając konfigurację porównywalną z procesorami I5 za znacznie mniejszą cenę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-01 02:02:19
Tagi: dom, prezent, moc, graficzną, filmów Full HD