Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Nabyłeś coś niepotrzebnego? Nie musisz żałować?

W dzisiejszych czasach kupujemy dużo i bardzo często. Wykonujemy zakupy już nie tylko w tradycyjnych sklepach, lecz bardzo ochoczo również w sklepach online. Dodatkowo zdecydowanie szybciej decydujemy się na zakup określonych towarów.

księgarnia
Napisał: morebyless
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wchodząc do sklepu narażeni bywamy na bardzo szybką reakcję sprzedawcy, którego zamiarem jest rzecz jasna zachęcenie nas do kupna jak największej ilości produktów. Nie inaczej jest oczywiście także w przypadku sklepów internetowych, gdzie również zasypywani jesteśmy różnego rodzaju promocjami i reklamami - niezwykle trudno czasem oprzeć się przed pokusą nabycia kolejnej bluzki, nowoczesnego telefonu czy modnego zegarka.Niestety głównie przez takie niekoniecznie przemyślane wydatki czasami decydujemy się na przedmioty, jakie zupełnie nam są zbędne. Co zrobić, jeżeli przez chwilę lekkomyślności zakupiliśmy przedmiot, który zupełnie nie jest nam potrzebny?

Jeżeli zakupiony przedmiot miał bardzo niską wartość cenową, zazwyczaj nie przejmujemy się tym zupełnie. Problem jest, jeśli musieliśmy wydać sporo pieniędzy, a wybrany towar wydał się niezgodny z naszymi potrzebami. Zakup mógł być związany z naszą nierozsądną decyzji, albo też - co również nierzadko się zgadza - ma niewłaściwe parametry niż te, jakie w określonej chwili potrzebujemy. W przypadku tanich produktów takich jak za duża para skarpetek, czy nieodpowiednie worki do odkurzaczy, strata pieniężna jest mała, więc i kłopot mniejszy. Sytuacja komplikuje się w sytuacji droższych produktów, takich jak chociażby nieodpowiednie http://ceneolokalnie.pl/bydgoszcz/Tonery-i-bebny. W tej sytuacji powinniśmy odesłać produkt do sklepu. Jeżeli z pewnych powodów nie możemy go oddać, możemy zapoznać się z aukcyjnymi serwisami www, gdzie sprzedamy niepotrzebne produkty. W tej sytuacji można odzyskać chociaż część wydanych pieniędzy.

Zdarzają się i takie artykuły, które były przez nas zakupione, zastosowane i w nienaruszonym stanie odłożone na półkę. Zwykle są to w głównej mierze książki czy podręczniki do szkoły. Nie powinniśmy gromadzić we własnym mieszkaniu tego typu asortymentu, w szczególności jeśli nie mamy na to miejsca. Szkoda je także wyrzucać, bo przecież są to nasze wydane pieniądze. Powinniśmy więc próbować je wystawić na aukcję internetową albo też oddać do antykwariatu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-01 02:02:20
Tagi: książki, zakupy, ceny