Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Bezpieczeństwo informatyczne w firmach, czyli jakimi sposobami zagwarantować nieprzerwane funkcjonowanie infrastruktury IT

Dzisiaj niewiele firm może sobie poradzić bez komputerów. Nawet w przypadku niewielkich, kilkuosobowych firm duża część pracowników ma jakieś laptopy czy komputery, na których wykonuje swoje codzienne obowiązki. W dużych firmach sprzętu będzie znacznie więcej, poza tym mogą się pojawić urządzenia do sieci, czy serwery na oprogramowanie firmowe.

praca przy komputerze
Napisał: Intel Free Press
Na podstawie: http://www.flickr.com
Im urządzeń będzie więcej, tym więcej pojawić się może z nim problemów, dlatego też we wszystkich przypadkach bardzo ważne jest takie zaplanowanie całości, żeby funkcjonowała wydajnie, szybko i co najważniejsze bezpiecznie. Przy komputerach i laptopach najważniejszą rzeczą jest bezpieczeństwo (Olsztyn fototapety ceneolokalnie).

Należy wgrywać jedynie legalne, oryginalne oprogramowanie, zapomnieć również nie można o programach antywirusowych i systematycznych aktualizacjach. Warto także zapewnić pracownikom systematyczne kopie danych. Przy kilku pracownikach może to być po prostu zgrywanie ważnych danych na dysk zewnętrzny, w większych warto zautomatyzować pracę korzystając ze specjalnego oprogramowania do backupów.

oprogramowanie
Napisał: Billie Ward
Na podstawie: http://www.flickr.com
W wielu firmach bardzo istotne jest zapewnienie nieprzerwanego działania serwerów i sieci, szczególnie w większych firmach odgrywa to istotną rolę. Straty spowodowane awarią informatycznej infrastruktury mogą sięgać setek tysięcy złotych, tak więc należy zainwestować nieco więcej w dobre urządzenia i zapewnić sobie tym samym ciągłość działania całości. Podstawą są tu porządne urządzenia - po pierwsze będą miały znacznie lepszą jakość, a poza tym w krytycznych sytuacjach liczyć będzie można na profesjonalną pomoc serwisu.

W szczególności dotyczy to serwerów, na których pracują ważne dla firmy programy, kupując takie urządzenie należy pomyśleć o powieleniu najbardziej narażonych na uszkodzenia części (czytaj w tym temacie). Dobrą praktyką jest także posiadanie maszyny zapasowej, na której skopiowane są świeże zrzuty danych, w przypadku awarii jednego serwera można w takim przypadku szybko się przenieść na dodatkowy i kontynuować pracę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-09 01:56:29
Tagi: komputery, oprogramowanie, serwisy, Urządzenia