Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Co to jest ortofotomapa i kto mógłby ją kompetentnie przygotować?

Jeśli spotkałeś się z takim określeniem jak mapa fotograficzna, to z pewnością wiesz, że określenie to jest aktualnie używane głównie w związku z wykorzystywaniem tego typu narzędzia jak dron - http://www.gohero.pl -.


Przy jego pomocy wykonywane są loty na wysokości od 30 do 400 metrów. Drony te są zaopatrzone w wysokiej jakości sprzęt filmowy, dzięki jakiemu mogą zostać wykonywane w uzgodnionych sekwencjach czasowych m.in. zdjęcia lotnicze konkretnych fragmentów powierzchni ziemi. Tego typu mapy z drona mogą być robione na zlecenie firm architektonicznych lub geodezyjnych, a w wypadku rolników między innymi na potrzeby prywatnych gospodarstw rolnych. Na takich fotografiach można by dodatkowo nanieść współrzędne gruntu albo punkty tzw. osnowy geodezyjnej. Możliwe jest dokładne oznakowanie na fotografiach nieruchomości na parę sposobów, np.: wydzielenie konkretnego obiektu od pozostałego otoczenia przy pomocy innej palety kolorów albo np. ramki, która określa krańce takiej działki.
Innymi słowami spółka, która mogłaby zająć się przygotowywaniem tego typu map, może przyjechać w dowolne miejsce, wykonać odpowiednią dokumentację i przekazać nie "opracowane" albo fotografie, które były poddane już obróbce cyfrowej. Co bardzo ważne, prace mogą być zrobione w trudno dostępnym terenie o ograniczonym miejscu na start.


Oczywiście taka firma oferuje przekazanie pełnych praw autorskich do wykonanych zdjęć. Petent spółki, jaka wykonuje mapy z drona mógłby liczyć na pełną współpracę na każdym etapie realizacji zlecenia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:25:19
Tagi: film, zdjęcia, firm, typ