Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Popsuł Ci się komputer? Przeczytaj, co musisz zrobić

Pecet, na jakim przetwarzane są informacje osobowe oraz znajdują się informacje mogące stanowić tajemnicę firmy ulega zepsuciu – taka sytuacja może zdarzyć się w każdej organizacji oraz każdemu pracownikowi.


dron
Na podstawie: foter.com
Czy naprawą oprzyrządowania może zająć się firmowy programista? Co zrobić, jeżeli pecet musi trafić do serwisu zewnętrznego? W jaki sposób uniknąć niemiłych niespodzianek? Jeżeli mamy kłopot z kompem, z jakim nie potrafimy poradzić sobie we własnym zakresie najlepiej jest zwrócić się do firmowego informatyka. Powinien on, w ramach swych powszednich obowiązków, pomóc nam się uporać z reperacją urządzenia.


Jeśli organizacja nie angażuje nikogo na stanowisku informatyka, a korzysta z usług IT zewnętrznej jednostki, musimy zgłosić się właśnie do jej eksperta. Na rynku obecnie działa mnóstwo firm typu serwis komputerowy albo serwis kserokopiarek. Jeżeli jednak peceta nie uda zreperować się na miejscu i niezbędnym okaże się odwiezienie go do serwisu, wtenczas niezbędne jest nawiązanie stosownej umowy lub całkowite pozbawienie urządzenia informacji w sposób uniemożliwiający ich pozyskanie. Proces bezpiecznego likwidowania danych osobowych nastręcza, by nośniki urządzeń pozostały popsute czy też rozmagnetyzowane czy dane osobowe pozostały skutecznie usunięte poprzez ich parokrotne nadpisanie (co najmniej trzykrotne).


Uruchomienie sprzętu po odbiorze z zewnętrznego serwisu musi być poprzedzone podjęciem stosownych środków minimalizujących niebezpieczeństwo zainfekowania sieci przedsiębiorstwa a także wycieku poufnych informacji. Warto na zagrożonym kompie wykonać pełne skanowanie programem antywirusowym.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 10:01:26
Tagi: program, oprogramowanie, piec, Przedsiębiorstwa