Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

W jakiej sytuacji przydatna okazuje się być tak zwana zgodność różnych technologii?

Czy wiesz, jak nazywa się budynek albo pomieszczenie, w którym mieści się sprzęt służący do magazynowania działającej infrastruktury komputerowej, czyli komputerów, urządzeń typu storage oraz infrastruktury sieciowej?
Jest to centrum informacji, które posiada bazę techniczną, mechanizmy i procedury zwiększające bezpieczeństwo i ciągłość działania komputerów, taką jaką jest: redundancja serwerów, składników sieciowych i dysków, układy chłodzenia czy ochrony przeciwpożarowej i kontrolę dostępu. Wszystkie znajdujące się w tamtym miejscu przyrządy powinny spełniać najsurowsze normy jakości, dlatego też nowoczesne data center powinno gwarantować zarządzanie wieloma hiperwizoRAMi, złączenia z chmurą hybrydową i implementacją infrastruktury konwergentnej. Najbardziej istotnym problemem jest jak największe migrowanie urządzenia z osobnych miejsc do hubów data center. Uzyskanie takiego efektu nie jest łatwe, jednak przydatna jest tutaj zgodność wielu technologii. Wirtualizacja otworzyła nowy styl użycia komputerów, a obecnie wchodzi w region pamięci masowych i pracy w sieci. Ponadto wykorzystywane są także cloud computing i opcje konwergencji zaplecza.


telefony
Napisał: Luca Viscardi
Na podstawie: http://www.flickr.com


centrala telefoniczna
Napisał: Calvado
Na podstawie: Calvado


nowoczesne data center
Napisał: Emtec
Na podstawie: Emtec


Dodać należałoby, że wirtualizacja serwera w centrach danych jest obecnie dość powszechna, ale wirtualizacja sieci i pamięci masowej dopiero jest na wstępnym etapie. Pomysł wirtualizacji pamięci okazuje się być analogiczny do zamysłu wirtualizacji serwerów. pamięć nie jest przypisywana do pojedynczych serwerów czy też nawet urządzeń internetowych, właściwe oprogramowanie tworzy pulę zasobów pamięci i gwarantuje centralne nią zarządzanie.
Dlatego też w rezultacie różnorodne moduły związane z pamięcią mogą być pokazywane maszynie wirtualnej jako jednorodny zasób, eliminując chęć oddzielnego administrowania różnorakimi pamięciami dyskowymi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:27:25
Tagi: pamięć, dysk, sprzęt, piec, RAM