Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Co to jest Komora klimatyczna, jak ona wygląda oraz w jakim miejscu jest używana?

Czy pamiętasz, w jaki wariant przeprowadza się w gospodarce farmaceutycznym testy, które mają pokazać przydatność różnych leków? Stosowane do takiego celu narzędzie wykorzystywane jest również w przemyśle na budowach lub elektronicznym.


Funkcjonuje do tego urządzenie, które zezwala wyprodukować dobre środowisko, zatem zadaną temp.
Perkusja
Napisał: bigdrumthump.com
Na podstawie: http://www.flickr.com


dziecko
Napisał: Medisave UK
Na podstawie: http://www.flickr.com


oraz wilgotność i utrzymywać te właściwości w obserwowanych uwarunkowaniach poprzez ustalony czas. Nosi ono określenie Komora klimatyczna i swoim wyglądem mogłaby nieco przywoływać szafkę. Z jakiego powodu wszakże ma ono wykorzystanie w budownictwie? Otóż taka komora służy w tej branży do przykładowo kondycjonowania próbek betonu czy też badania szczepności warstw asfaltu. Ma to znaczny wpływ na dobór różnorodnych mieszanek asfaltu, po jakich czasami jeździmy swymi pojazdami. Łatwo zauważyć, iż asfalt, jaki znamy z autostrad jest odmienny niżeli taki, który wykorzystany jest niestety na drogach mniej popularnych.


Komora klimatyczna
Napisał: Marcin Polak
Na podstawie: http://www.flickr.com


A gdzie taka komora znajduje wykorzystanie w przemyśle elektronicznym? Tu także chodzi o testy klimatyczne, czyli badanie w których uwarunkowaniach najlepiej funkcjonują wszelkie elementy elektroniczne, np. układy scalone. Takie testy przeprowadzane są niedługo przed włożeniem składników do montowanego urządzenia.
Należałoby także powiedzieć, że Komora klimatyczna wykorzystywana jest poza tym w przemyśle samochodowym do badania cech powłok izolacyjnych. Jak zatem łatwo się domyślić, istnieją bardzo złożone urządzenia, które każdego dnia pracują nad naszym bezpieczeństwem oraz naszym komfortem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 16:48:59
Tagi: test, parametry, wilgotność, element