Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Czym jest szkło hartowane na telefon i jak się je na monitor nakleja?

Komórka to wspaniałe narzędzie, które już jakiś czas temu zaczęło wypierać z rynku swego protoplastę - telefon tradycyjny. Tego typu "komórka" jest dużo mniejsza i, nade wszystkim, mobilna.


Można by ją zatem włożyć do kieszeni oraz prowadzić konsultacje wręcz jadąc samochodem lub płynąc promem.


Od paru wiosen funkcjonuje już nowocześniejsza wersja telefonów komórkowych, zatem tak zwane smartfony. Różnią się one od tradycyjnych telefonów komórkowych tym, że mają obszerny monitor, za pomocą którego obsługuje się to urządzenie. Taki, wykorzystując branżowego określenia, "dotyk" daje niezwykle obszerne możliwości, ale to, co jest ich niezaprzeczalną zaletą, jest też równocześnie jego największą wadą. Taki znaczny monitor można by nieumyślnie nietrudno porysować albo nawet rozbić. Żeby umniejszyć takie ryzyko, stosuje się specjalistyczne szkło hartowane na telefon, czyli bardzo cienką, ale jednocześnie niezwykle wytrzymałą szybkę, jaką przykleja się na monitor telefonu. Co prawda nie przynosi ona 100% gwarancji bezpieczeństwa, lecz w dużym szczeblu go wszakże ochrania. Warto również dopowiedzieć, że takowe szkło nie jest drogie i każdy może sobie na nie zezwolić.


żarówki
Napisał: Yarvik
Na podstawie: Yarvik


SSD o pojemności 1,6TB
Napisał: silentworks.pl
Na podstawie: silentworks.pl


W pudełku z takim szkłem jest umiejscowiona instrukcja jego montażu, jednak jest on niezwykle łatwy. Zwyczajnie należy oczyścić monitor dołączoną mokrą szmatką i wytrzeć ekran za sprawą następnej zawartej w opakowaniu ściereczki.
Warto dopowiedzieć, że protoplastą takiego rozwiązania jak szkło hartowane na telefon jest znana wielu osobom folia na monitor. To w ogóle prawie to samo, jednak, jak wiemy, "prawie" stanowi ogromną rozbieżność. Omawiany towar jest prawdziwym hartowanym szkłem, wszakże o niezwykle niewielkiej grubości.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 16:49:00
Tagi: Komórka, produkt, rozwiązania