Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Czym się powinny cechować smartfony wykorzystywane do pracy w ciężkich warunkach.

Obecnie oferowane smartfony i telefony wprawdzie cechują się naprawdę mocnymi parametrami i nowoczesną stylistyką, lecz są jednocześnie dość delikatne.
lampy
Napisał: włodi
Na podstawie: http://www.flickr.com


Co prawda w przypadku niektórych modeli producenci się chwalą, że będą bardzo odporne na wodę czy pył, lecz to najczęściej będzie jedynie reklama, a w razie jakiś problemów gwarancja nie będzie obowiązywać. Tak jest na przykład w przypadku najnowszego reklamowanego smartfona znanej firmy, w spotach reklamowych każdy słyszy że jest to telefon wodoodporny, lecz w przypadku zalania urządzenie nie zostanie naprawione. Kolejną bolączką nowoczesnych smartfonów jest spora podatność na uszkodzenia mechaniczne, upadek nawet z kilkunastu centymetrów często może się zakończyć pękniętą szybką i koniecznością jej kosztownej wymiany.


W sklepach na szczęście można znaleźć urządzenia, jakie mogą służyć do specjalnych zadań, i pod takim kątem je też zaprojektowano. Tego typu telefon do pracy powinien być odporny na sporo niekorzystnych czynników, jakie go mogą spotkać, czyli kurz, wodę czy upadek z większej wysokości. Już samo obejrzenie takiego urządzenia daje gwarancję co do ich przeznaczenia - mają one solidne, wzmocnione obudowy, często grubsze dwa razy niż zwykłe modele. Dodatkowo mają ekrany z wytrzymałego szkła, odpornego na zarysowania, a także szczelnie zamykane wszystkie porty i wejścia.
Przeważnie specyfikacja takich telefonów jakaś nadzwyczajna nie będzie, lecz również nie tego będzie się od nich oczekiwać, z podstawowymi programami bez żadnego problemu powinny sobie poradzić.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:41:09
Tagi: projekt, wygląd, Aplikacja, problem