Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Który telefon wybrać dla seniora?

Osoby starsze miewają kłopoty z obsługą komórek, szczególnie tych, jakie posiadają najbardziej zaawansowane funkcje. Wielu z nich nie jest w stanie nauczyć się obsługi smartfona, dlatego że ma problemy ze wzrokiem oraz gubi się w bogactwie alternatyw.


Dochodzi do tego obawa przed uszkodzeniem kosztownego urządzenia, gdy przypadkiem w coś się kliknie.


Z owych przyczyn telefon komórkowy dla seniora musi być nieskomplikowany a także oferować te opcje, jakie są niezbędne do dzwonienia. W trakcie selekcjonowania smartfona dla nestora powinieneś kierować uwagę głównie na tanie telefony. Posiadają one wiele cech korzystnych z punktu widzenia jednostki w starszym wieku. Ogromnie znaczący jest obrys – osoba starsza korzysta z telefonu przeważnie w mieszkaniu, a ogromny rozmiar telefonu będzie jego atutem – taki model trzyma się o wiele wygodniej, aniżeli malutki. Większość starszych osób narzeka na to, że ma problem z trafianiem w guziki aparatu telefonicznego, co dyskwalifikuje praktycznie niewielkie telefony, jakie mają małe guziczki. Dużo wygodniejsze jest korzystanie z telefonu, jaki posiada duże guziki z wyraźnym skokiem. Jeszcze lepszą alternatywą jest trochę zapomniana dzisiaj funkcja sygnalizacji dźwiękowej tego, że klawisz był aktywny, albo wręcz czytania wszelkiej z cyfr na głos.


Oprogramowanie
Napisał: Dell Inc.
Na podstawie: http://www.flickr.com
wyświetlacz telefonu nie musi posiadać ogromnej przekątnej – o wiele w wyższym stopniu liczy się to, jak duże są symbole. W sklepie przetestuj, jak bardzo możesz powiększyć czcionkę oraz czy jest ona czytelna dla nestora. Im prostsze jest wybieranie numeru, tym korzystniej.


Poniektóre modele mają z tyłu notes, w którym można napisać numery do tych osób, do których często się dzwoni. Klasyczny telefon komórkowy będzie więc najbardziej odpowiedni dla seniora.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:38:57
Tagi: test, WD, dźwięk, wyświetlacz, telefony