Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Na czym polega fach elektronika

Elektronik jest to osoba odpowiedzialna za naprawę przeróżnego rodzaju elektronicznych urządzeń, ich instalację jak też konserwację.


Elektronik trudni się więc oprzyrządowaniem i jego oprogramowaniem w zakładach produkcyjnych lub usługowych (w tym drugim przypadku elektronik wyrusza do klientów w celu reperacji przyrządów w ich domach).
światło
Napisał: GOCLEVER
Na podstawie: GOCLEVER


Elektronik bywa także konstruktorem, kontrolerem jakości, a również zbywcą. Zakres obowiązków elektronika to m.in. montaż, reperacja urządzeń elektronicznych, testy i uruchomienia urządzeń, tworzenie aplikacji komputerowych (w wypadku elektronika - (karty rfid) programisty) a także konstrukcja przyrządów. Dla elektronika (sprawdź nowoczesne smartfony) tajemnicą nie będzie nawet takie narzędzie jak generator funkcyjny.


By zostać elektronikiem wystarczy skończyć technikum o takim profilu, jednak wskazana jest kontynuacja nauki na uczelni wyższej (kierunki: elektronika, robotyka, mechanika itd.). Zapewni to nie wyłącznie większe zarobki, lecz i szersze możliwości – wielu pracodawców wymaga tytułu inżyniera. Nieodzowna jest wiedza z obszaru elektroniki teoretycznej oraz praktycznej, biegłość w naprawie przeróżnego typu urządzeń (w zależności od branży, jednak najczęściej jest to komputerowy sprzęt), sztuka lutowania, znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym pojąć dokumentację techniczną. Nieodzowne może być też posiadanie prawa jazdy .
Elektronik z pewnością powinien być zaciekawiony technologicznymi nowinkami, na bieżąco monitorować najnowsze trendy. Bardzo ważne są też na pewno zdolności manualne, spostrzegawczość, systematyczność i cierpliwość.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 16:48:59
Tagi: komputer, oprogramowanie, klient, osoba