Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Na czym polega przetrzymywanie plików, w tak zwanej chmurze? W jaki sposób to wygląda oraz czy ma sens tak trzymać pliki?

W ostatnim czasie coraz bardziej powszechne stają się wygodne rozwiązania technologiczne, które wpływają na lepsze życie wszystkich. Szczególnie odnosi się to do funkcjonowania przedsiębiorstw, dzięki czemu mogą one oferować wciąż lepsze usługi. Jednym z najbardziej znanych w ostatnich czasach zjawisk jest na przykład cloud computing. To aplikacje, ale również infrastruktura it, są dostarczane jako usługa internetowa przy użyciu luźnego modelu finansowego. Chmura ta dostarcza w związku z tym rozwiązań, dzięki którym przedsiębiorstwo ma ciągłą możliwość dopasowywania technologii i narzędzi do obecnych potrzeb.
Pojęcie “chmury” to oczywiście metafora, jaka odnosi się do architektury proponowanych na takiej zasadzie usług. Obliczenia nie mają miejsca na komputerze użytkownika, są natomiast stale obsługiwane przez wiele serwerów, które są zlokalizowane w serwerowni dostarczyciela usług, to znaczy providera. Również na nich zainstalowane jest oprogramowanie, a użytkownik widzi jedynie jego interfejs.cloud commputing
Napisał: FutUndBeidl
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na pakiet usług cloud computing, z których korzysta mogą się składać przeróżne serwery oferowane przez jedną albo różne firmy, najczęściej jednak utrzymujące kontakt ze sobą w jakimś stopniu. Jeszcze w większym stopniu “chmura” ulega rozproszeniu jeśli chodzi o komputery użytkowników, na jakich nie są trzymane dane, lecz przez jaki zagwarantowany jest do nich dostęp. Tak wiec jak chcielibyśmy przedstawić to graficznie, taki układ połączeń, to rzeczywiście wyjdzie nam coś przypominającego chmurę. Tak też można przedstawić cały internet. Tego typu idea udostępniania programów oraz usług nie jest nowa, bo sięga już samych początków informatyzacji. Wtedy to różne obliczenia robione były na komputerach centralnych.


Do wprowadzenia i odczytywania danych służyły stacje robocze, to znaczy terminale pozbawione z reguły jakiejkolwiek mocy obliczeniowej. Kilkadziesiąt lat potem, w momencie gdy komputery stały się bardziej powszechne, to bardziej kwestie ekonomii oraz zorganizowania pracy skłoniły użytkowników i usługodawców do zwrócenia się ku staremu modelowi. Obecnie pliki w chmurze są na tyle popularne, że używa ich coraz więcej firm, a także osób prywatnych. Właściwie ciężko sobie to wyobrazić w inny sposób, a to tylko początek rozwoju tej technologii.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:18:15
Tagi: chmura, model finansowy, plik w chmurze