Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Odporny na wodę smartfon - jakim sposobem wyselekcjonować?

smartfon, przeciwnie do klasycznych komórek, jest bardziej delikatny i łatwiej uszkodzić go.


Jedną z najczęstszych przyczyn awarii inteligentnego przyrządu, prócz upadku, jest zalanie wodą czy dowolnym napojem.
Tablet i smartfon z 3... terabajtami pamięci
Napisał: Tabasco PR
Na podstawie: Tabasco PR


dom - panorama
Napisał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com


Warto zatem poszukać słuchawki, w jakiej fabrykant zapewnił należytą osłonę podzespołom, ukrytym wewnątrz telefonu. Pozostaje zatem zapytanie, który wodoodporny smartfon kupić?


Czy warto kupować telefony wodoszczelne? Odpowiedź jest jednoznaczna – tak. Szczególnie, gdy telefon narażony jest na użytkowanie w niepewnych warunkach. Starczy, iż w domu są dzieciaki albo (witryna przedsiębiorstwa ratujemylaptopa-wciśnij na link tę zakładkę) użytkownik telefonu pracuje w zwilgotniałych, mokrych miejscach. Z reguły wodoszczelność idzie w parze z dodatkowymi elementami osłony jak: wzmocniona Obudowa albo otrzymanie certyfikatów potwierdzających przetrwanie upadku z określonej wysokości. Dlatego też telefony wodoszczelne to w większości wypadków urządzenia odporne na wiele elementów zewnętrznych.


Chociaż taki smartfon kosztuje więcej niż pospolity telefon biurowy, to eksploatator ma pewność, że może go bez ryzyka używać w deszcz albo (link tu...) kręcić filmiki w wodzie bez konieczności kupowania specjalnego etui albo obudowy. Pragnąc mieć pełne przekonanie, iż dany wytwórca stworzył wodoszczelny telefon, najłatwiej przetestować to w dokumentacji, w jakiej powinno znaleźć się oznakowanie IPxx.
Posiadając już smartfona, a pragnąc go uodpornić na szkodliwe działanie płynów, możesz dokupić dodatkowe wodoodporne etui, futerał bądź obudowę, jakie zapobiegną przedostawaniu się wody do wnętrza urządzenia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:41:08
Tagi: Obudowa, smartfon, miejsca