Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Wzorcowanie suwmiarek musi być systematycznie wykonywane

Każde narzędzia, szczególnie takie, które powinny coś mierzyć, zważyć mają szansę się w efekcie pracy rozregulować. Wtedy będą ukazywały niewłaściwe wartości, a co się z tym wiąże, własne działania nie będą przynosiły takich efektów jak należy.


czas
Napisał: Moose
Na podstawie: http://www.moose.pl


Dlatego właśnie potrzeba zaznaczyć, że tego typu narzędzia co jakiś czas potrzeba spraWDzać, tak byśmy posiadali pewność, czy nadal funkcjonują tak jak powinny.


Nowe linie dysków SSD
Napisał: 4Press.pl
Na podstawie: 4Press.pl


Wzorcowanie suwmiarek to podstawa
Tablet Modecom
Napisał: Modecom
Na podstawie: Modecom


Suwmiarki mają to do siebie, że przez ich notoryczne rozsuwanie i zsuwanie, ma szansę dojść do ich rozregulowania. Dlatego właśnie trzeba sprawdzić, na czym będzie polegać wzorcowanie suwmiarek, tak abyśmy wiedzieli, do kogo się zgłosić. Tutaj będą zrobione właściwe pomiary oraz jeżeli będą się one mieściły w dopuszczalnej granicy błędów, to nasza suwmiarka otrzyma specjalną naklejkę i będziemy mogli z niej ciągle korzystać, aż nie nadejdzie termin kolejnej kontroli. Takie wzorcowanie suwmiarek będzie niezwykle ważne, przez to także trzeba dopilnować, aby robić to systematycznie, gdyż tylko wówczas będziemy mieli pewność, że własne testy mają sens.


Obowiązkowo popatrzmy, z czego możemy tutaj korzystać, tak żebyśmy mieli pewność, że kalibracja własnej suwmiarki będzie odpowiednio robiona.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:46:07
Tagi: WD, czas, dane