Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Z jakiego powodu należałoby nabyć swoim dziadkom telefony dla seniora i czym się one charakteryzują?

Obecnie nie ma chyba na globie osoby, która nie używałaby komórki. Czy też wiesz, iż nawet Masajowie, przedstawiciele żyjącego w Afryce plemienia lepiącego swoje budynki m.in. z odchodów swych zwierząt hodowlanych, również używają komórek?


Jak zatem nie zakupić najstarszym personom ze swojej rodziny, zatem swej babci i swojemu dziadkowi takiego towaru jak telefony dla seniora? Wszakże oni także pragną zachowywać kontakt z członkami swojej familii. Jednak przy nabyciu tego typu produktu należałoby pamiętać o paru sprawach. Nie jest to zasadą, ale takie aparaty telefoniczne winny mieć duże przyciski, monochromatyczny wyświetlacz oraz winny mieć łatwy interfejs. Starsze osoby nie potrzebują miliona opcji tego typu jak kamera lub odtwarzacz mp3. Dla nich aparaty telefoniczne powinny umożliwiać po prostu prostą obsługę telefonu. Persony wiekowe wielokrotnie posiadają już trochę bardziej słaby zmysł wzroku, dlatego duże przyciski oraz wielkie i czytelne litery i cyfry oraz ikonki są o wiele ważniejsze niż dotykowy monitor. Podobnie istotna w takowym telefonie jest bateria, jaka zapewni działanie sprzętu przez kilka dni. Przecież starsza persona może po prostu nie pamiętać o potrzebie codziennego ładowania swojego telefonu.


Wikipedia
Napisał: Sony
Na podstawie: Sony


O czym jeszcze należałoby pamiętać, kupując telefon dla seniora? Dla przykładu o trwałej strukturze telefonu. Jak wiemy, takie urządzenia bardzo często narażone są na upadki. W wypadku seniorów niestety faktycznie o to nietrudno. A co z blokadą klawiszy? Naturalnie dobrze, ażeby takowa istniała, ale telefony dla seniora mogłyby mieć tę funkcję rozwiązaną przez przesuwanie fizycznego suwaka albo pokrętła.
Wtenczas wystarczy tylko jeden ruch ręką, ażeby zablokować klawisze. Skomplikowana kombinacja przycisków, którą w przypadku co poniektórych typowych telefonów należy wcisnąć, w wypadku osób w podeszłym wieku może sprawić nie lada problem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:38:57
Tagi: Sony, kamera, czas, towar, typ