Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Rozliczenie pit online to wielka wygoda

Jeszcze całkiem niedawno pragnąc zostawić w urzędzie skarbowym swój pit, musieliśmy liczyć się z tym, że będziemy zmuszeni oczekiwać w sporych kolejkach, aż panie w okienkach przejrzą wszystkim czy ich pity są wypełnione we wszystkich niezbędnych miejscach, oraz potwierdzą ich odbiór. Na szczęście wraz z rozwojem technologii oferowana nam jest możliwość dzięki której rozliczenie pit online ma szansę się odbywać. Działa to w ten sposób, że wypisujemy nasz pit na komputerze, w odpowiednim programie, a następnie miast opcji drukuj, naciskamy opcję wyślij oraz już nasz pit pojawia się na komputerze w odpowiednim urzędzie skarbowym, a u nas pojawia się zatwierdzenie dokonania tej czynności.
Taka opcja jest niesamowicie wygodna, ponieważ mamy szansę wysłać pit w odpowiedniej dla nas porze, nawet nocą i nie musimy się zwalniać z pracy w celu jego oddania. Z drugiej strony panie działające w urzędzie nie muszą obsługiwać tak długich kolejek, a informacje które od razu pojawiają się na ich komputerach znacznie prościej jest przerzucić do odpowiednich baz danych.

Możemy to robić za darmo
Rozliczenie podatku PIT
Napisał: Images Money
Na podstawie: http://www.flickr.com
Warto powiedzieć, że opracowanie pita w programie komputerowym i jego dalsze wysłanie za pomocą online, nie wiąże się z najmniejszymi kosztami, gdyż program ten można wypełnić za darmo na stronie https://www.pitax.pl/program-pit/, a przesłanie go przecież nic nas nie kosztuje. Ale co robić, jeżeli nie wypisujemy pita samodzielnie, czy wtenczas jesteśmy skazani na jazdę do urzędu, w celu jego złożenia? Nic bardziej mylnego, taki pit ma szansę za nas przesłać osoba, która go dla nas wypełniała, starczy że potem da nam tylko potwierdzenie dokonania tej czynności, tak abyśmy je mieli, gdyby okazało się, że urząd skarbowy gdzieś przeoczył nasz dokument. Nie ma znaczenia kto go przesyła i nie ma obowiązku osobistego przesyłania go, najważniejsze jest tu to, żeby na czas dotarł on do urzędu - https://www.pitax.pl/rozlicz.
To fajne rozwiązanie dla wielu zapracowanych
Gotówka
Napisał: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tego rodzaju możliwości przesyłania dokumentów online są świetnym rozwiązaniem dla osób zapracowanych, ponieważ mają szansę one to zrobić w odpowiednim dla siebie momencie, nie urywając się z pracy, ani nie zmieniając swoich planów, gdyż wysłać ten dokument mają szansę nawet w nocy. Kiedy zakładamy, że nie możemy przesłać w ten sposób własnego rozliczenia, bo nie posiadamy podpisu elektronicznego, to powinniśmy zaznaczyć, że nie jest on tutaj potrzebny, gdyż urząd samodzielnie jest w stanie zweryfikować podane przez nas informacje i zatwierdzić prawdziwość naszego dokumentu. Dlatego właśnie mówi się, że wysyłanie rozliczenia w ten sposób, jest ogólnie dostępne i każdy nie tylko ma szansę, ale nawet powinien z tego skorzystać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-15 13:39:49