Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Chorwacja w pigułce – co warto zwiedzić?

Rozmyślacie nad tym gdzie pojechać na niezapomniane wakacje? Sugerujemy Chorwację – piękne państwo położone na południu Starego Kontynentu, umiejscowione nad Morzem Adriatyckim.


To szczególne miejsce jest rajem dla amatorów nurkowania, rowerzystów, ludzi lubiących przyrodę oraz historię, spragnionych odpoczynku leniwego oraz aktywnego.


ist
Jednym słowem – dla każdego coś fajnego. Co prawda Chorwacja nie będzie już taka tania, jak jeszcze parę lat temu, jednakże ciągle warto tutaj przybyć. Kraj ów ma wspaniałą (powyżej 5800 km) linię brzegową, z czego aż 4000 kilometrów przypada na wysepki a także klify. Samych wysp w Chorwacji jest aż 1185 i jedynie ok. 50 jest zaludnionych. Największe z chorwackich wysepek to: Krk oraz Hvar. Ist jest to wysepka położona w Chorwackiej części morza Adriatyckiego.


Zaś południowo – zachodnią cześć Chorwacji zajmują Góry Dynarskie, a północno – wschodnia cześć tego niesamowITego państwa to Nizina Panońska. O niepowtarzalności tego miejsca może zaświadczać to, iż na obszarze Chorwacji utworzono siedem parków narodowych. Bez względu na to czy wyruszamy do Chorwacji na krótki urlop a mieszkać będziemy w jednym miejscu, czy też skusiła nas eskapada objazdowa, jest kilka punktów, jakie warto koniecznie zobaczyć. Jest to m.in. Zagrzeb, metropolia Chorwacji z przepiękną starówką, parkiem botanicznym, jeziorkiem w środku miasta. Entuzjaści zabaw na pewno docenia bogate nocne życie metropolii. Następnym punktem wartym odwiedzenia jest Dubrownik który jest wizytówką Chorwacji.


Miasto to znaleźć możemy w spisie Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jego kamieniste ulice są wręcz niesamowite, bruk jest tak wypolerowany (stopami przybywających tutaj wędrowców), iż można się na nim ślizgać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:24:46
Tagi: kurs, czas, części, IT, miejsce