Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Czy poziom aplikacji mobilnych jest już lepszy? Co ma na to wpływ?

Mobilny rodzaj aplikacji ma ogromną przyszłość. Już obecnie dają wiele możliwości oraz stale mamy takich aplikacji wciąż więcej. Jednak, kiedy chodzi o tego typu aplikacje, to na pewno duże znaczenie ma ich jakość.


Tym bardziej, iż na rynku panuje wielka konkurencja.


Odpowiedni pomysł to rzecz jasna jedna z ważniejszych kwestii. Tak naprawdę to od pomysłu całość się zaczyna i praca rusza do przodu. Jednak to progRAMista powinien to wszystko stworzyć tak, by dobrze się z aplikacji korzystało. Takie aplikacje, pomimo że zdają nam się jakimiś małymi programikami, to z reguły wymagają ogromnego wkładu pracy. Nawet za prostymi aplikacjami stoją dość rozbudowane skrypty, jakie powinny być dopracowane w najmniejszych szczegółach. Jest to o tyle trudne, iż jeden człowiek może coś przeoczyć, albo może czegoś się nie dopatrzyć w całym projekcie. Dlatego już później tak ważne jest testowanie aplikacji IOS.
Wystrój wnętrza biurowego
Napisał: Kristin Nador
Na podstawie: http://www.flickr.com


Na rynku jest sporo firm, które mogą pomóc w wykonaniu skutecznych i miarodajnych testów. Natomiast tu także istotny będzie czas wykonania zadania. Z tego względu już częściej wykorzystywana jest Automatyzacja testów aplikacji mobilnych. To takie gotowe skrypty, które działają w różnych środowiskach. Pozwolą one na ocenę jakości oraz sposobu działania aplikacji mobilnej w szybszy sposób, aniżeli normalnie. Z pewnością powstawać będzie wciąż większa liczba udogodnień gdy chodzi o ten temat, gdyż dział aplikacji mobilnych prężnie się rozwija.


Z tej przyczyny można się spodziewać zarówno wciąż bardziej zaawansowanych efektów prac programistów, jak i wciąż większej efektywności takich aplikacji na urządzenia mobilne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:28:07
Tagi: test, Auto, czas, RAM, jakość