Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Czym jest gramofon i dlaczego może przydać się przy gotowaniu jajek?

Czy też w dotychczasowym, XXI już przecież w. obywatele słuchają muzyki tylko na komórkach oraz ew. w samochodowym radio? Naturalnie, iż nie. Prawdziwi audiofile nadal wykorzystują, zapomniane wydawać by się mogło, urządzenia.


Dlaczego? Gdyż odgłos nagrany na znacznej czarnej płycie winylowej uważany jest ogólnie za "prawdziwy" lub pełny.
grafika komputerowa
Napisał: Daniel Rehn
Na podstawie: http://www.flickr.com


Trzaski, jakie towarzyszą odtwarzaniu dźwięków na takowym sprzęcie jak gramofon dodają tylko czaru. Takowy poniekąd, zwłaszcza dla niektórych osób, pamiątek czar. Nie należałoby się więc dziwować, iż w marketach nadal dostępne są tego rodzaju sprzęty. Co więcej, jest to naprawdę ciekawy zamysł na prezent dla wszelakiego miłośnika muzyki. I to wcale niezupełnie tej poważnej, chociaż ona, jak łatwo jest się domyślić, brzmi w takich uwarunkowaniach najwłaściwiej. Należałoby dopowiedzieć, że poprzednikiem gramofonu jest tzw. fonograf, z którego odziedziczył niejako jego regułę działania. Ma obracającą się płytę, jaka zawiera zapisane dźwięki, a jakie odczytywane są za sprawą specjalnej igły.


Należałoby dopowiedzieć, że płyta gramofonowa obraca się w urządzeniu z kilkoma ewentualnymi do ustawienia prędkościami, z jakich jedną z najbardziej popularnych jest prędkość 33 i 1/3 obrotu na min. Ciekawą nowinką jest to, że powyższy pewnik można w co poniektórych sytuacjach wykorzystać wręcz do... gotowania jajek. To prawda, gdyż jeśli nie posiada się żadnego zegarka, starczy wtenczas liczyć obroty płyty.
100 to jajo ugotowane na miękko, 300 to jajo na twardo. Niemniej jednak gramofon powinien służyć przede wszystkim do słuchania dźwięku. Są aktualnie modele dla wymagających, które mogłyby kosztować wręcz paręnaście tysięcy PLN.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 13:59:34
Tagi: rzeczy, ludzie, koszt, interes