Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Czym są filtry HEPA oraz do czego one właściwie codziennie służą różnorakim ludziom?

Niektórzy obywatele kiedy mówią, że wybierają się na grzyby, wcale nie planują wychodzić do lasu. Wystarczy im zwyczajne włączenie klimatyzacji w swym samochodzie.


Jeżeli Ty do takich osób się nie zaliczasz, z pewnością zaciekawi Ciebie niniejszy artykuł.


mechanizm
Napisał: Blogging Dagger
Na podstawie: http://www.flickr.com
Również w innowacyjnych systemach klimy jak i w nowo powstałych odkurzaczach stosuje się tzw. filtry HEPA. To najbardziej wydajne na całym świecie rozwiązanie, jakie poświęcane jest nie tylko dla alergików, ale również dla wszelakich innych osób. Wszakże większość z nas posiadamy swoje dzieci, więc winno nam zależeć na zagwarantowaniu im i oczywiście również i sobie, jak najlepszych warunków życiowych. A filtry HEPA to z pewnością zapewnią. Przynajmniej jeśli idzie o możliwość oddychania faktycznie niezwykle nieskazitelnym powietrzem. Jednak co to w zasadzie są te filtry HEPA? Więc są to najbardziej skuteczne filtry na calutkim świecie.


Zwykle używa się je do celów profesjonalnych, przykładowo w awionetkach albo okrętach gwiezdnych, wszakże zwykły osobnik na co dzień napotyka filtry HEPA np. w samochodowej klimatyzacji albo w niezłym odkurzaczu. A z jakiego materiału wytwarza się filtry HEPA? To niezwykle ciekawa sprawa, albowiem filtry HEPA to zgniecione 3 warstwy szkła posiadającego tzw. pory o średnicy 0,3µm. Jedna warstwa powinna wchłaniać zapachy. Tafle te są ze sobą połączone za pośrednictwem syntetycznych żywic.


Fitry HEPA mogą zatrzymać komórki bakterii, rzęsistków, kurz, grzyby, a także wirusy. A cóż znaczy skrót filtry HEPA? Wywodzi się on od anglojęzycznych słów High Efficiency Particulate Air oraz oznacza: sączek wykorzystywany do antyseptyki otoczenia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 13:59:31
Tagi: dysk, powietrze, typ