Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Dbanie o smartfon – o czym trzeba pamiętać?

Niemal na każdym kroku Twój telefon może być „zagrożony”. Możesz go rozbić, zamoczyć czy zarysować. Niemniej jednak właściwe dbanie o smartfon jest prostsze niż myślisz.


Wpierw trzeba zadbać o ochronę wyświetlacza urządzenia.
wagi
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu


Wyświetlaczowi, tak samo jak obudowie, zagraża zarysowanie ostrymi obiektami np. kluczami. Oba podstawowe elementy telefonu (Obudowa a także wyświetlacz) mogą także być uszkodzone w skutek upadku na twarde podłoże, a także zachlapane czy zabrudzone na przykład w trakcie jedzenia lub picia. Pokrowiec Huawei P9 Lite doskonale zabezpieczy twój telefon przed zarysowaniem czy przypadkowym zamoczeniem.


Niedobre dla telefonu są również za niskie oraz zbyt wysokie temperatury ( słońce, kaloryfer, itd.), jakie mogą skończyć się przegrzaniem albo zamarznięciem. Niepewne jest składowanie smartfona w wilgotnych lokalizacjach. Takowe sytuacje powiększają niebezpieczeństwo awarii telefonu lub mogą poważnie wpłynąć na kondycję jego modułów, w szczególności baterii. Samo szanowanie z urządzeniem nie wystarczy. Najlepiej zainwestować w case Huawei Honor 5X, który to ochroni smartfon przed czynnikami z zewnątrz jak też zamortyzuje wstrząsy. Kup dwie wersje – na co dzień i na wypady ekstremalne. Wyświetlacz możemy do tego zakryć folią poliwęglanową. Gdy chcesz go przetrzeć, używaj ściereczki z masy czyszczącej. Przy mocnym zabrudzeniu możemy do tego użyć neutralnego detergentu. Ażeby ochronić telefon przed działaniem wody jak też wilgoci możesz pokryć go również powłoką o nazwie Liquipol.
Wnętrze pod tylną obudową a także gniazda możemy oczyścić z kurzu pędzelkiem z miękkim włosiem czy patyczkiem higienicznym. Wejścia możesz także ochronić zaślepkami przeciwpyłowymi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 13:20:46
Tagi: Obudowa, części, elementy