Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Do jakich zadań stosowane są drony? Czy istnieją jakieś przepisy określające, jak z nich korzystać?

Technologia odmienia świat nie do poznania, na szczęście na lepsze. Być może nie zawsze to w ten sposób odbieramy, lecz nie ma wątpliwości, że dzięki nowym odkryciom wiele obszarów życia zmieniło się na lepsze.


Dobrym przykładem są drony, które są coraz bardziej znane.


Zewnętrzny dysk SSD USB 3.0
Napisał: 4Press.pl
Na podstawie: 4Press.pl


Są to tak zwane bezzałogowe statki powietrzne, jakie naprawdę często używane są przez wojsko do obserwacji i rozpoznania. Z tego względu mają osprzęt, jaki służy do obserwacji. Zbudowany jest z głowic optoelektronicznych. Drony jednakże znamy pod innym kątem, choć to wspomniane wykorzystywanie może posłużyć do wielu celów, jak na przykład poszukiwanie zaginionych osób.


Obecnie drony są w ofercie dla każdego, szczególnie, że od 7 września 2016 weszły w życie nowe zapisy, jakie regulują ruch dronów na obszarze naszego kraju. Kiedyś można było latać bez licencji nad zabudowaniami oraz miastami, gdzie mieszka poniżej dwudziestu pięciu tysięcy mieszkańców. Teraz przepisy stały się restrykcyjne, ponieważ nie jesteśmy w stanie latać nawet na obszarami, ponadto należy spełnić inne wymogi.


Przygotuj swoje zdrowie na sezon narciarski
Napisał: Bird&Co Sp. z.o.o.
Na podstawie: Bird&Co Sp. z.o.o.
Żeby obecnie z nich korzystać należy zrobić certyfikat i to jest krok w dobrą stronę, ponieważ ktoś niedoświadczony może wywołać spore niebezpieczeństwo. Były już sytuacje, że drony spadały, a bez wątpienia to zagraża ludziom.


Mimo zaostrzenia przepisów właścicieli dronów stale przybywa, bo są obecnie dostępne jak w żadnym innym okresie. Bardzo popularne są filmy z drona, ujęcia, które kiedyś mogliśmy zrobić, ale za zdecydowanie większe pieniądze.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 13:59:32
Tagi: film, czas, świat, części, drony