Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Jak wybierać części zamienne do drukarek i kopiarek

Jeśli korzystamy z drukarki czy kserokopiarki powinniśmy dowiedzieć się jak w najefektywniejszy sposób ją wykorzystywać, jaka firma gwarantuje nam usługi serwisowe w razie kłopotów i jakiego rodzaju ewentualnie części czy wymienne elementy powinniśmy posiadać, albo raz na jakiś czas kupować. W zasadzie mowa tu o tuszach i tonerach, bo to elementy, które okresowo kupujemy i zmieniamy.


Epson Stylus SX130
Napisał: Epson
Na podstawie: Epson
Na początek wyszukajmy sobie sprawdzonego dystrybutora. Najlepiej natychmiast przy zakupie sprzętu dowiedzmy się czy sprzedający zapewnia również dostawy tonerów. Zazwyczaj właśnie tak jest. Oczywiście ważne jest aby były to elementy wysokiej jakości. Część osób boi się zamawiać inne tonery niż te dystrybuowane przez producenta maszyny, której używają, a to zupełnie niepotrzebne. Tusze zamienniki najczęściej są w takim samym stopniu dobre, a naturalnie kosztują mniej. Jeżeli tylko kupujemy je ze sprawdzonego źródła i użytkujemy zgodnie z przeznaczeniem z pewnością nic się nie stanie. Tanie tusze wcale nie muszą być złej jakości.

drukarka
Napisał: Epson
Na podstawie: Epson
Najistotniejsze jest, by tusze do drukarek spełniały swą rolę i były dopasowane do używanego przez nas modelu. Możemy kupować je w sieci, możemy przez telefon, możemy jeździć bezpośrednio do dystrybutora. Wszystko zależy od tego co ustalimy z dystrybutorem. Nie ma oczywiście żadnego sensu nabywanie wielu tonerów czy tuszy na zapas. Nie jest dla nich dobre zaleganie na półce. Sprawdźmy także, że sprzedawca, od którego zamawiamy tusze również nie sprzedaje tych leżących od lat na półce. To bardzo ważne. Podobnie jeżeli idzie o tonery do drukarek. Zasadniczo nie istnieje coś takiego jak „termin przydatności do użycia” dla tonera, producenci mogą zaznaczyć zaledwie graniczną datę gwarancji na tusz, ale naturalnie lepiej nie stosować takich, które zalegały parę lat. Zakup nowego tonera jest o wiele bardziej opłacalny niż wymiana maszyny na nową, kiedy aktualna zostanie zniszczona przez stary lub zły tusz czy toner.

Drukarki i kopiarki to sprzęty bardzo intensywnie eksploatowane we wszystkich firmach. Dbajmy o nie właściwie, wymieniajmy części kiedy jest to zalecane, kupujmy dobre tusze i tonery, a wtedy będziemy mieć gwarancję, że sprzęt posłuży nam bardzo długo bez problemów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 13:20:43
Tagi: tusze, tonery