Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Jakie typy młynków do kawy mogą spowodować, że napój będzie gorzki?

Każdy smakosz kawy rozumie, że jedynie dopiero co palona i przed momentem zmielona kawa smakuje tak, jak należy. A zalety te odróżniają ją znacząco od tej, jaką można by zakupić w każdym sklepie.


Z tego też powodu taka osoba ma w swojej kuchni m.in. profesjonalny ekspres do kawy.


Ponadto konieczny jest też dobry młynek do kawy Jedynie tego typu zestaw zagwarantuje pełną aromatu przyjemność z picia takiego naparu. Tu jednak można dobierać spomiędzy wielu ich typów. Istnieją więc młynki ręczne i automatyczne, żarnowe oraz udarowe. Są także ekspresy kolbowe, jakie posiadają zamontowany młynek do kawy, który mieli ziarna przed parzeniem kawy. Takie wbudowane młynki, tak jak odmiany oddzielne, mogą być udarowe lub żarnowe. Tego typu natomiast może być ceRAMiczny albo metalowy. Przed kupieniem mechanicznego ekspresu do kawy dobrze jest zwrócić uwagę na to, który typ młynka jest tam zamontowany. Tańsze wersje będą miały młynek udarowy, z kolei droższe o około 200-300 złotych - żarnowy.


biuro
Napisał: Maurizio Pesce
Na podstawie: http://www.flickr.com


Młynki udarowe funkcjonują jednakowo jak młynki tradycyjne. Mają one dwa obrotowe ostrza, jakie mielą ziarna. Im dłużej zajmuje ta czynność, tym powstaje drobniejszy proszek. Niestety rośnie także w tym czasie jego temperatura, co natomiast wywołuje, że kawa jest bardziej gorzka. Młynki żarnowe natomiast przynoszą na myśl trochę swą zasadą działania żarna wykorzystywane w rolnictwie. Żarna obecne w młynku rozgniatają ziarenka kawy, co powoduje, że te nie tracą swych walorów smakowych.
Regulowanie poziomu zmielenia polega na oddalaniu lub zbliżaniu żarna. Dzięki temu reguluje się przestrzeń dostępną dla fragmentów zmielonych ziarenek.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:21:27
Tagi: kawa, stal, RAM