Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Kilka interesujących wskazówek i porad dla osób które planują kupić obiektyw do swojej lustrzanki.

Kupując lustrzankę cyfrową trzeba się liczyć z tym, że to raptem będzie początek wydatków które będą do poniesienia. Bardzo często body kupowane jest wraz z dołączonym obiektywem, który na sam początek zapewne wystarczy.
obiektyw sigma 17-50
Napisał: 4Press.pl
Na podstawie: 4Press.pl


Wielu osobom wystarcza zresztą na dużo dłużej, jednak jeżeli ktoś się będzie chciał bardziej poważnie bawić w robienie zdjęć, to dość szybko odczuje potrzebę rozszerzenia sprzętowych możliwości. A w takim przypadku do kupienia będą kolejne obiektywy, za pomocą jakich można będzie robić zróżnicowane zdjęcia. Trzeba się tu jednak liczyć z tym, że takie obiektywy są dość drogie, niektóre z modeli mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy. Oczywiście do zastosowań amatorskich aż takie zapewne nie będą potrzebne, lecz kilka tysięcy z pewnością pójdzie na skompletowanie całego sprzętu.


sprzęt - migawka
Napisał: Arkadiusz Sikorski
Na podstawie: http://www.flickr.com


Lech Kaczyński
Napisał: Sony
Na podstawie: Sony


Podstawowym parametrem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze obiektywu będzie ogniskowa. Ona bowiem decyduje o tym, jak duży będzie kąt widzenia, a tym samym z jakim przybliżeniem da się robić zdjęcia. Na przykład często kupowany i popularny model apo 70-300mm f4-5.6 dg macro ma zakres ogniskowej 70-300 mm, co pozwala na realizację fotografii portretowej, sportowej czy przyrodniczej - tak naprawdę wszędzie tam, gdzie będzie niezbędna dobra jakość przy większych przybliżeniach.
Dużą popularnością klientów również się cieszy obiektyw sigma 17-50, jaki jest przeznaczony dla zaawansowanych miłośników fotografowania, a także zawodowców, którzy oczekują od sprzętu najwyższej jakości za rozsądną cenę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 14:13:40
Tagi: fotografie, sprzęt, klient, moc, możliwości