Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Najbardziej korzystne do pracy są nowoczesne rozwiązania. Czy słyszałeś o dyskach ssd? Jeśli nie, powinieneś nadrobić te zaległości

Dyski ssd, ściślej mówiąc solid-state drive sącoraz bardziej potrzebne. Określa się tak nośniki pamięci masowej wykonane w oparciu o pamięć flash, które pozwalają na realizację mnóstwa zadań jeszcze efektywniej, niż przykładowo tradycyjne dyski optyczne lub magnetyczne. W przypadku rozwiązań serwerowych te urządzenia są tym bardziej funkcjonalne, gdy użytkownik posiada pliki na serwerze, do jakich bardzo często utrzymuje dojście.
dysk ssd
Napisał: Laineema
Na podstawie: http://www.flickr.com
zdarza się tak w przypadkuznacznych baz danych z indeksami w pamięci czy wysokowydajnej pamięci masowej. Dyski ssd gwarantują dostęp do danych w krótszym czasie, niż tradycyjne dyski. Oznacza to że takie znaneutrudnienia, jak opóźnienia, czas startu systemu oraz czas ładowania aplikacji są znacznie mniej czasochłonne. Dzięki temu strony hostowane na serwerach korzystające z ssd mogą się cieszyć wyższą pozycją w rankingach wyszukiwania, wyższy jest takżewskaźnik konwersji. tradycyjne dyski tworzone są z wykorzystaniem ruchomych mechanizmów, zaś dane są zapisywane i przetwarzane elektromagnetycznie.

W dyskach ssd wygląda to inaczej, używane są bowiem obwody scalone do stałego, elektronicznego zapisu danych w pamięci flash. To sprawia, iż dzięki wykorzystaniu w dyskach ssd jedyniestatycznychelementów, wyróżniają się one większą wytrzymałością na zniszczenia. Które to mogą wystąpić, na przykład podczas zaburzeń podczas pracy. Najnowsze typy dysków ssd gwarantują znacznie większą szybkość i niezawodność, a jednocześnie właściwą wydajność do kierowania dużymi obciążeniami roboczymi (dyski ssd do komórek). Z taką pomocą temu strony internetowe ładują sięszybciej.
dysk SSD
Napisał: Cognoscenti*
Na podstawie: http://www.flickr.com
W najnowocześniejszych dyskach informacje są lepiej chronione, przez kilka zabezpieczeń, a pozostałe obszary pamięci w pełni chronią przed stratą czy uszkodzeniem plików. Dobrym rozwiązaniem są też wbudowane kondensatory, które są w stanie zapewnić rezerwę mocy, by w przypadku awarii prądu umożliwić urządzeniu zakończenie bieżących procesów roboczych. Dzięki temu dysk ssd zwycięża na „wielu frontach” stając się bardzo dobrym rozwiązaniem dla wielu przedsiębiorstw. Nie znasz dysków ssd? Czas to zmienić, a przekonasz się, ile możesz zyskać!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 13:21:04
Tagi: dysk, obwody, szybkość