Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Najistotniejsze zasady eksploatacji sprzętu AGD

O tym, jak konieczna jest pralka, często myślimy dopiero wówczas, kiedy się popsuje.


Jednak starczy odpowiednio używać pralkę, aby służyła długie lata po upływie czasu gwarancji.


Wśród czynników, jakie w największym stopniu szkodzą urządzeniu, wyszczególnia się króciutkie odstępy między praniami, przepełnianie bębna bądź twardą wodę. Funkcjonowanie bez sprawnej pralki dla większej części z nas byłoby z pewnością uciążliwe. Jednakże ochraniając pralkę nie jedynie wydłużamy okres jej eksploatacji. Zwiększamy też efektywność prania, możemy zapobiec niszczeniu ciuchów i szczędzimy na detergentach.


Pośród często występujących przyczyn awarii urządzenia wymienia się uszkodzony bęben, popsuty programator oraz usterkę pompy. W najgorszym wypadku urządzenie może przestać działać, a wręcz zatopić łazienkę w trakcie prania. Częstym błędem, który popełniamy, używając pralki, jest jej. Kładziemy do niego zanadto dużo ciuszków naraz, co powoduje, iż urządzenie zużywa więcej wody i energii, zaś tkaniny gorzej się dopierają. Przeładowanie może także przyczynić się do uszkodzenia bębna. Co pewien czas warto wykonać tak zwane czyszczenie pralki, innymi słowy puste pranie – nastawić program na wysoką temperaturę, dodać detergent i uruchomić pralkę bez wsadu. Pomoże to z pewnością pozbyć się niemiłego zapachu.


Płyta wiórowa, płyty
Napisał: Preston Rhea
Na podstawie: http://www.flickr.com
Opróżniaj kieszenie pranych ubrań i regularnie czyść pralkę – nie tylko na zewnątrz, lecz przede wszystkim wewnątrz.


W szufladzie nie powinien odkładać się proszek, bowiem może to zablokować przepływ . Raz na mniej więcej dwadzieścia prań dobrze jest wyczyścić filtr pompy z włosków czy kawałeczków tkanin.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 13:20:43
Tagi: program, gra, części, RAM, temat