Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Niejedna firma, niezależnie od profilu, jest zobligowana zajmować się stale sprawami swojego personelu

Jeżeli jesteśmy prezesem firmy, to zwykle koncentrujemy się na generowaniu dochodów. Chcemy, aby interes działał bez kłopotów.
Jednak, trzeba się również zainteresować kadrami oraz księgowością.


Oświetlenie sufitowe LED
Napisał: Eliot Phillips
Na podstawie: http://www.flickr.com


Zazwyczaj jest tak, że właściciel czy dyrektor spółki nie jest zorientowany w tym, jakie sprawy kadrowe teraz dzieją się w spółce. On tylko ogólnikowo udziela wytycznych i trzyma stery swego biznesu. Od kierowania działem kadrowym są zawsze inni ludzie. Zazwyczaj wyłącznie pani kadrowa wie, ile ludzi pracuje w firmie. Wie, kto jaką ma umowę. Powinna także być na bieżąco z urlopami, które pobierają poszczególni zatrudnieni. Powinna wszystko skrupulatnie zapisywać w systemie, by zgadzało się z prawodawstwem i wypłatami. Kadrowa ma oprócz tego ogrom innych obowiązków. Jest zobowiązana tworzyć umowy oraz pilnować wszystkich spraw związanych z ZUS-em. I jeszcze dodatkowo musi pilnować kart obecności (tzw. rejestry czasu pracy). Jest tego ogromna masa - różnych dokumentów i zaświadczeń. Wobec tego w zajmowaniu się sprawami kadrowymi należy być niezwykle skrupulatnym oraz sumiennym. Zazwyczaj trzeba pilnować porządku. Trzeba brać pod uwagę to, że w małej firmie zwykle dział kadr i płac jest jednoosobowy.
W wielkich korporacjach byłoby to nie do pomyślenia, gdyż jest zbyt duża ilość pracowników. Dział HR zwykle liczy wtedy kilka lub nawet kilkanaście osób. Jest również możliwość, aby zajmowanie się sprawami kadrowymi przekazać zewnętrznej firmie. Wówczas będziemy mieli tę kwestię z głowy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:19:50
Tagi: gra, karty, części, Przedsiębiorstwa, właściciel