Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Od kiedy ludzkość opanowała sztukę rządzenia światłem, zaczął się dla naszego gatunku nowy etap

Faktem jest, że dawniej światło dostarczały świece oraz lampy naftowe, które były dość kosztowne. Z tego powodu jeszcze w średniowieczu duża część ludności naszego kontynentu żyła jeszcze według określonego przez słońce cyklu dnia.


Jednakże, obecnie mamy już XXI wiek i nikt nie musi oszczędzać elektryczności lub siedzieć w domu przy świecy (chyba, że to rocznicowa kolacja zakochanych).
beleuchtung
Napisał: http://www.freeimages.com
Na podstawie: http://www.freeimages.com


Elektryfikacja stała się jednym z głównych haseł propagandowych komunizmu i należy przyznać, że jest to jedna z nielicznych rzeczy w naszym kraju, która się im udała w latach ich rządów. Niemal wszystkie wsie w Polsce mają dostęp do prądu. Dlatego każdy bez problemu jest w stanie oglądać telewizję czy po pracy włączyć światło w pokoju. Doktorzy od dawna przypominają, żeby przykładowo nie siedzieć zimą po ciemku, ponieważ sprzyja to rozwijaniu się depresji. Nawet styliści powtarzają, żeby w pokojach prawidłowo zaplanować oświetlenie. Każdy pokój musi posiadać duże doświetlenie, zwłaszcza jeśli jego okna są skierowane na północ. Oświetlenie musi znajdować się w pokoju w kilku miejscach. Nie powinno ograniczyć się wyłącznie do jednego punktu - żyrandola znajdującego się u sufitu. W pokoju powinny znajdować się także lampy stojące lub wiszące, by źródło światła pochodziło z kilku stron.
Jeśli na przykład uwielbiamy czytać w pokoju dziennym w ulubionym fotelu, to musimy zamontować tam odpowiednie oświetlenie, tak by nie psuł nam się wzrok.


Prawidłowe oświetlenie sprzyja zdrowiu każdego człowieka.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:24:46
Tagi: Filmy, człowiek, stal, problem