Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Robot kuchenny jako prawdziwa pomoc dla ludzi regularnie gotujących

Robot kuchenny to prawdziwa pomoc dla osób regularnie gotujących. Jego cena zależy od rozmiarów i wyposażenia, jednak na pewno lepiej zainwestować w należyty sprzęt renomowanych marek, bowiem będzie nam dłużej służyć bezawaryjnie przez sporo lat.
elementy
Napisał: Cesar Cardoso
Na podstawie: http://www.flickr.com


Robot kuchenny jest wielofunkcyjny i przydaje się do przygotowania wielu potraw. Przyrząd ubija, wyrabia ciasto, miksuje, sieka, a nawet jest w stanie wyciskać sok z owoców. Z zasady nawet w bardziej prostych modelach robotów jest nakładka do ubijania białek i śmietanki.


Robot kuchenny uruchamia się guzikiem, względnie pokrętłem. Zależnie od firmy i gatunku mają kilka poziomów prędkości pracy. Sprzęty kierowane elektronicznie same łączą należytą szybkość, w innych typach należy ją ustawiać. Niemal każdy robot ma niezwykle korzystny tryb pulsacyjny, oraz turbo, przydatny przy cięższych potrawach i twardych artykułach. Robot kuchenny może być z misą, czy też z malakserem. Tradycyjny robot z miską, jaki miesza w jednym kierunku jest idealny do wytwarzania ciast i kremów, sprawdzi się też do robienia sosów i dipów, ubijania piany, bądź śmietany. Robot planetarny miesza wielokierunkowo, zapewnia to szybsze i bardziej dokładne zmieszanie komponentów na ciasto, jakie wrzucimy do misy.


robot kuchenny


interes


Nowiną na rynku są roboty kuchenne z przeznaczeniem gotowania i podgrzania indukcyjnego, jednak to niezwykle drogie urządzenia.
Najwymyślniejsze roboty współdziałają z maszynką do robienia lodów, przystawką do mielenia ziarna na mąkę, nakładką do wypełniania kiełbas, nakładką do obierania ziemniaków. Jednak większej części owych końcówek i przystawek nie ma w oprzyrządowaniu podstawowym i należy je kupić dodatkowo.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 14:10:43
Tagi: urządzenie, model, pracy, pomoc